Головна Цікаво Здоров’я кишечника: 4 правила харчування для всіх

Здоров’я кишечника: 4 правила харчування для всіх

317

Що і в яких кількостях потрібно їсти, щоб кишечник залишався здоровим і бадьорим як можна довше?

Від нормальної роботи кишечника залежить не тільки наше здоров’я, але і настрій, схильність до депресії і навіть пам’ять і когнітивні здібності. Щоб підтримувати здоровий баланс корисних бактерій і допомогти кишечнику працювати активніше, важливо правильно харчуватися. Розповідаємо, які здорові харчові звички варто виробити у собі, щоб зберегти активний і бадьорий кишечник.

Їжте більше продуктів, багатих магнієм.

Дефіцит магнію може спровокувати утворення вогнищ внутрішнього запалення (в тому числі в області кишечника), а також ожиріння. Щоб заповнити дефіцит магнію, їжте шпинат, гарбузове насіння, бурій рис та інші корисні продукти.

Їжте більше здорових жирів

Навіть якщо ви дотримуєтеся дуже суворої дієти, ви не повинні відмовлятися від жиру — головне, щоб він корисним. Поліненасичені жири, яких багато в чорному шоколаді, оливках і оливковій олії, авокадо, волоських горіхах і риби жирних сортів, захищають нас від хвороб серця, депресії, діабету 2 типу, інсульту, раку і, звичайно, шлунково-кишкових розладів і збільшення ваги.

Їжте менше вуглеводної їжі

Один з головних ворогів нашого кишечника — «швидкі» вуглеводи, які можуть змінити до гіршого баланс кишкової флори і викликати запальний процес. Віддавайте перевагу продуктам з високим вмістом клітковини, а також багатим «повільними» вуглеводами.

Їжте менше FODMAP-продуктів

FODMAP — це продукти, до складу яких входять короткоцепочнівуглеводи. Вони погано всмоктуються в товстому кишечнику і призводять до підвищеного газоутворення, діареї і запорів. Підсолоджувачі, лактоза, деякі овочі, фрукти, бобові можуть пошкодити кишечник і погіршити його роботу. Якщо ви підозрюєте, що у вас підвищена чутливість до будь-яким з них, спробуйте поступово відмовлятися від кожного з продуктів і спостерігати за змінами в організмі.