Головна Цікаво Зручність використання чи маркетинг: чи вартий ультраширокий монітор своїх грошей

Зручність використання чи маркетинг: чи вартий ультраширокий монітор своїх грошей

Щоб купити новий монітор, потрібно врахувати безліч факторів. Останніми роками до списку додався ще один — співвідношення сторін. Ультраширокі монітори стають дедалі популярнішими, оскільки вони забезпечують такий самий горизонтальний простір, як і сетап із двома екранами. Але з огляду на значну різницю в ціні, чи справді такі дисплеї варті додаткових витрат. Розберемося в цьому питанні.

Що таке ультраширокий монітор

Це панель, у якої співвідношення сторін вище стандартних 16:9. Існує кілька розширених форматів, але в основному йдеться про 21:9 або 32:9. Спочатку вони були винайдені, тому що все більше людей використовували подвійні монітори. Ультраширокий формат забезпечує аналогічні можливості в одному пристрої.

Чому варто перейти на надширокоформатний монітор

По-перше, широкий екран забезпечує неперевершене занурення в гру та може дозволити вам бачити більше того, що відбувається. Різниця особливо помітна в шутерах від першої особи.

Деякі геймери вважають, що ультраширокі монітори підвищують продуктивність в іграх. І це правда. Під час використання такого співвідношення сторін залучається периферичний зір, і вам простіше реагувати на будь-які зміни картинки. Візуальне навантаження рівномірно розподіляється, і ви менше страждаєте від ефекту «замилених очей» — чим не причина купити ігровий монітор із широким співвідношенням сторін.

Розберемо інші переваги:

  1. Фотообробка та відеомонтаж. Програми обробки, вочевидь, вимагають багато горизонтального простору. Ультраширокий монітор забезпечує його без необхідності брати другий монітор і страждати від різниці в передачі кольору.
  2. Перегляд фільмів. Безліч контенту знімається у форматі 21:9. Ультраширокий монітор дає змогу насолоджуватися переглядом у тому вигляді, в якому стрічка була знята спочатку. І жодних чорних смуг.

Звичайно, широкоформатні моделі не будуть ідеальними у всіх сценаріях. Тому варто розглянути й негативні сторони.

Чому краще залишитися з екраном 16:9

Ультраширокі моделі набагато більші та важчі, ніж багато хто очікує. Через це їх складно встановити. Вам може знадобитися додаткове місце на екрані, але як щодо місця на столі? Перш ніж купувати дисплей 21:9 або 32:9, важливо переконатися, що у вас дійсно є куди його поставити.

Широкоформатні монітори не завжди забезпечують додатковий простір, на який розраховують деякі користувачі. Наприклад, під час редагування документів або читання текст розтягується за шириною, та з ним стає незручно взаємодіяти.

Нарешті, не всі програми підтримують широкі формати. Якщо софт не оптимізований під конкретне співвідношення сторін, ви отримаєте або дуже витягнутий інтерфейс, або величезні чорні смуги з боків. Аналогічна проблема виникає під час підключення обладнання. Воно може працювати, не використовуючи весь доступний простір.

Ультраширокі монітори — один з багатьох периферійних пристроїв ПК, рішення про покупку яких залежить від завдань. Варто заздалегідь врахувати переваги та обмеження формату і добре зважити рішення про покупку.