Головна Духовне Селянам Бущини уряд заборгував вже 170 тисяч дотаційних гривень

Селянам Бущини уряд заборгував вже 170 тисяч дотаційних гривень

Це більше половини коштів, які передбачені спеціальною урядовою програмою підтримки тваринництва. Як нам розповіли в управлінні агропромислового розвитку РДА, станом на 1 липня  фізичними особами подали документів для отримання дотації за збереження та утримання молодняка 968 голів ВРХ на суму 331,5 тис.грн. Станом на 19 липня їм виплачено 161,25 тис.грн, зареєстрована кредиторська заборгованість на 62,75 тис.грн.

Зважаючи на стан фінансових розрахунків у державі, мабуть споді­ватись на швидку лікві­дацію боргу не доводиться, бо лише нещодавно була погашена кредиторська заборгованість за 2012 рік на суму 235 тис.грн.

І хоч знаємо, що по селах люди утримують не так багато худоби, як це було раніше, проте і нині активно здають документи на дотацію, які скрізь управління оперативно подаються на Київ. Хто щоб не говорив, але дотація, хоч із зат­римкою, є суттєвою допомогою для селян, які користуються існуючими програмами підтримки. Окрім спец­бюджетною дотацією за збереження та утримання молодняку, за півроку також подано документів на 19 голів виро­щеного та проданного на забій молодняка ВРХ та свиней на суму 24,5 тис.грн, з них виплачено 15,2 тис.грн.  Окрім цього згідно обласної програми підтримки тваринництва та 2013-15 роки на отримання дотації за утримання 4 і більше корів в особистих селянських господарствах подано документи на 12 господарств (58 корів) та ФГ "Перевесло" (16 голів). В управлінні сподіваються, що гроші селяни отримають. З усіх питань, які стосуються виплати дотації за утримання та збереження молодняку, можна звер­татися до консультаційного центру Міністерства аг­рарної політики та продо­вольства за тел.0-800-50-24-10.

Тим  часом на сайті Мінагрополітики заявляють, що селянам на перше червня нарахували майже 12 млн.грн дотації за збереження та утримання молодняку великої рогатої худоби. Більше того, "на сьогодні ці кошти вже відправлені в регіони України. Проте через проблеми на місцях не всі селяни отримали ці гроші. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства звернулося до Міністерства фінансів та Державної казначейської служби, щоб ті прискорили виплати на місцях".

Микола ІВАНЦІВ