Головна Духовне Місіонери у Буську

Місіонери у Буську

Парафія св.Станіслава у Буську стала першою в Україні, де постійно працюють отці-місіонери Салетини. А цьогоріч 19 вересня після святочної Служби Божої, яку відслужили запрошені отці на чолі з деканом Золочівського деканату о.Анатолієм Шпаком, відкрили та освятили меморіальну плиту, на якій закарбовані імена перших отців Салетинів у Буську.

Нагадаю, що 19 вересня 1846 року високо в горах Франції у місцевості Ля Салет пастушкам Максиміну та Меланьї об'явилася Діва Марія.  Це було перше з найбільш відомих світові об'явлень. Потім Богородиця  з'являлась у Фатімі, Лурді…. А тоді двоє діток з бідних родин, які, щоб прожити, змушені були з раннього дитинства працювати, побачили красиву пані, яка, схилившись, плакала… Діти підійшли до Неї, розмовляли, не одразу зрозумівши, хто перед ними. Аж побачивши, як чудова жінка чудесним чином почала підійматися до гори, зрозуміли, це – Божа Мати. Пресвята Діва  багато научала дітей, говорила, що плаче, бо гріхи людства щораз більше ображають Її Сина, і людина, не цінуючи і не розуміючи  жертви Ісуса, все більше нищить свою гідність і знецінює вартість та красу життя.

Коли Богородиця заповіла двом неосвіченим дітям рознести новину про об'явлення  по цілому світу – це видавалося неможливим… Сьогодні ж салетини  (згромадження, яке виникло як плід одкровення Марії) працюють на 5 континентах в 24 країнах світу.

Нещодавно до нас вдруге завітав о.Генрих, який служить місіонером на Мадагаскарі вже 24 роки. Захопливо розповідав отець про своє життя далеко від батьківщини (Польщі). Цікаво було почути про земляні та бамбукові костели, про дво- чи триденні піші мандрівки до найближчих парафій. І, незважаючи на відсутність умов, брак лікарів та небезпеку, працювати на Мадагаскарі чудово, адже там  яскраво видно плоди і ріст вселенської християнської спільноти.

Також отець відповідав і на запитання цікавих парафіян, заспівав Марійну пісню на мадагаскарській мові, а на завершення благословив усіх присутніх так, як він це робить на далеких островах.

Обов'язок кожного християнина, священика, мирянина – проповідувати Царство Небесне та свідчити своїм життям любов до Христа. І, незважаючи на те, де ми знаходимося сьогодні – в Україні, за кордоном чи навіть на Мадагаскарі, у нас є спільна мета, яка об'єднує в одну, велику, міцну родину – це життя з Христом, в Христі і через Христа.

Любов  ОГОРОДНІК