Головна Духовне Освячено хрести на могилах повстанців УПА на Бущині

Освячено хрести на могилах повстанців УПА на Бущині

Недільної днини на місцевому цвинтарі у Гумниськах відбулося освячення пам’ятних хрестів на могилах воїнів УПА. В урочистостях взяли участь народний депутат Ірина Сех, заступники голови Буської районної ради Михайло Гаєвський та Богдан Гринишин, а також мешканці Гумниськ та Чучманів.

Три кам’яні хрести біліють на старому цвинтарі. Горять лампадки. Постаменти прикрашені гілочками ялини і калиновими кетягами. Сніжинки падають на червоні ягоди калини, на пам’ятники. Кілька ягід бризнули соком на сніг, ніби краплинки крові.

У двох могилах покоїться прах воїнів УПА Степана Михайліва та Казимира Чучмана, котрі загинули за Україну у 1946 році, а в третій – останки січових стрільців, похованих у 1918 році. Кількість захоронених та їх імена невідомі, а гумниська земля стала для них останнім прихистком.

Як оповідає сільський голова Тетяна Кравець, громада опікувалася цими могилами. На них стояли березові хрести, які щоразу оновлювалися. Та завдяки програмі обласної ради зараз встановлено кам’яні хрести, а місцева громада подбала про їх облаштування.

Місцеві парохи о.Йосип та о.Тарас освятили пам’ятники (на знімку вгорі), молодь села декламувала патріотичні вірші, а вокальний жіночий ансамбль виконав повстанські пісні. Перед присутніми виступила сільський голова Тетяна Кравець, депутат Верховної Ради Ірина Сех, священики. Пролунав салют.

Зазначу, що того дня о.Степан освятив такого ж хреста на могилі невідомого повстанця і в Заболітті (на знімку внизу). Всі, хто тоді зійшлися, помолилися за упокій його душі, а жіночий ансамбль заспівав повстанські пісні.

Як повідомив Боложинівський сільський голова Віктор Дацків, на території сільської ради встановлено 12 кам’яних хрестів, а всього у районі – 17 (11 – в Боложинові, 1 – в Заболітті, 3 – в Гумниськах, 1 – в Острові, 1 – в Олеську) пам’ятників згідно програми обласної ради.
   
Лариса  ГАРАСИМІВ