Головна Духовне У Львівській опері презентували духовно-мистецьку програму до 90-річчя Любомира Гузара

У Львівській опері презентували духовно-мистецьку програму до 90-річчя Любомира Гузара

Організували подію Львівська архиєпархія УГКЦ та Фундація «Андрей».

Напередодні, 18 грудня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької презентували духовно-мистецьку програму «Бути людиною…».  Вона присвячена відзначенню 90-річчя від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара.

«Справжньою людиною бути не так вже й легко. Справжня людина вміє віддавати, мотивувати, любити, дарувати, вірити та спонукати. І такою людиною був Блаженніший Любомир Гузар.

Хоч Патріарха нема з нами вже понад шість років, його праця та настанови живі і допомагають нам залишатися людьми навіть під час війни.

«Якою буде Україна – залежить від кожного з нас», – памʼятаємо ці слова Блаженнішого, віримо у ЗСУ та нашу державу. Світла памʼять, Владико!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

В межах духовно-мистецької програми прозвучала музика Віктора Камінського, Олександра Козаренка, с. Марії Слепченко, Богданни Фроляк, Мирослава Волинського, Ігоря Щербакова, Станіслава Людкевича.

Виконавці – Заслужена академічна капела України «Трембіта» та Симфонічний академічний оркестр Луганської обласної філармонії виконали такі твори:

– Колискова. «Спи Ісусе», с. Марія Слєпченко.

– Покликання. «Царю небесний. Святий Боже», Віктор Камінський.

– Служіння. Частина «Благословен, хто йде в ім’я господнє» з ораторії Мирослава Волинського «TOTUS TUUS» для солістів, хору, дитячого хору, великого симфонічного оркестру та читця. Лібрето Анни Волинської.

– Духовний батько – митрополит Андрей. Частина «АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ» з ораторії Мирослава Волинського «TOTUS TUUS» для солістів, хору, великого симфонічного оркестру та читця. Лібрето Анни Волинської.

– Разом з Ісповідником віри Йосифом Сліпим. Частина «Мотто» з ораторії Ігоря Щербакова «Великого бажайте…» для читця, баса, мішаного хору та симфонічного оркестру на  тексти «Заповіту» Патріарха Йосифа Сліпого та канонічні тексти. Автор ідеї та лібрето Михайло Перун.

– Монашим шляхом. «Херувимська». Ярослав Воротняк.

– Повернення до України. «Отче наш». Богдана Фроляк.

– Візит любові святого папи Івана Павла ІІ. «Єдинородний Сину» з Кафолічної Божественної Літургії для хору та оркестру Олександра  Козаренка.

– Частина «Собор душ» з ораторії Ігоря Щербакова «Великого бажайте…» на  тексти «Заповіту» Патріарха Йосифа Сліпого та канонічні тексти. Автор ідеї та лібрето Михайло Перун.

– Частина «Молитва за мир» з ораторії Мирослава Волинського «Я Тебе кличу» Фрагмент частини  «Борітеся!» з кантати – симфонії Станіслава Людкевича «Кавказ» на вірші Тараса.

– Подячна молитва. Частина «ПОДЯКУ ВОЗНЕСІМ» з ораторії Мирослава Волинського «TOTUS TUUS»

Автор проекту – Михайло Перун.

Організатор події – Львівська архиєпархія УГКЦ, співорганізатор – Фундація «Андрей».