Головна Духовне В двох храмах Красилівської громади вперше прозвучала молитва українською мовою

В двох храмах Красилівської громади вперше прозвучала молитва українською мовою

В храмах села Митинці та села Волиця Красилівської громади вперше зазвучала молитва українською мовою

Ще 6 травня в Митинецькому старостинському окрузі, до якого входять села Вереміївка, Хотьківці, Заруддя, Митинці, понад 400 прихожан – членів релігійної громади, – проголосували за перехід Свято-Миколаївського храму УПЦ (мп) до ПЦУ.

30 червня в селі Волиця понад 250 прихожан – членів релігійної громади, проголосували за перехід СВЯТО-ІОАННО-БОГОСЛОВСЬКОГО ХРАМУ С.ВОЛИЦЯ УПЦ (мп) до ПЦУ.

Однак, настоятелі вказаних храмів не підтримали вибір своїх парафіян і відмовились переходити разом із громадою (хоча такі приклади по області є) і поки документи знаходилися на перереєстрації у Хмельницькій обласній військовій адміністрації не надавали доступ до храму новообраній Парафіяльній раді та Контрольно-ревізійній комісії, а самостійно продовжували проводити в храмах богослужіння.

Після отримання усіх необхідних документів, 19 серпня в с. Митинці та 20 серпня в с. Волиця релігійні громади увійшли до своїх рідних храмів та вперше із новими настоятелями помолились рідною мовою.

«Господь дав нам унікальний шанс звільнити окуповані московитами душі.

З українською молитвою, ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємось до свого рідного, сотні років тому вкраденого і привласненого споконвічними нашими ворогами.» – Ніла Островська

Ми вітаємо нових настоятелів та парафіян цих храмів з особливою церковно-історичною подією.