Головна Духовне В Ожидівській церкві Воздвиження Чесного Хреста перебувала чудотворна ікона Божої Матері “Всецариця”

В Ожидівській церкві Воздвиження Чесного Хреста перебувала чудотворна ікона Божої Матері “Всецариця”

В останню суботу червня до Ожидівської церкви Воздвиження Чесного Хреста прибула чудотворна ікона Божої Матері "Всецариця" і перебувала у храмі до понеділка.

Церковна процесія з хоругвами та іконою пройшла вулицями села. Недільної днини відбулося Богослужіння за участю священиків Буського деканату, які відправили акафіст до Пресвятої Богородиці «Всецариця». Цілодобово двері Божого храму були відчинені. Сюди приходили і сельчани, і мешканці навколишніх сіл.

Ікона Божої Матері "Всецариця" має особливу, всеосяжну силу – зцілювати людей, хворих на страшну недугу сучасності – рак. На ній зображено Пречисту Діву в багряному одязі на царському троні. На руках вона тримає маленького Ісусика з сувоєм у лівій руці, який благословляє правицею. Богородиця вказує на свого царственого Сина, як на Спасителя всіх людей. На задньому плані – два янголи, які з благоговінням осіняють крилами Пречисту Діву.

Чудотворна ікона Божої Матері "Всецариця" знаходиться на Святій Горі Афон в Греції в соборному храмі Ватопедського монастиря, ліворуч від царських врат. Ця ікона ХVII століття з давніх часів приваблювала в монастир багатьох паломників, які шукали заступництва у Пречистої Діви. Відомі випадки зцілень від раку, які стались після молитви перед "Всецарицею". Згідно розповідей старців, першим доказом того, що ікона має особливе дарування, є подія, яка трапилась з молодим чоловіком. Він увійшов до собору і направився в сторону ікони. Лик Богородиці зблиснув і невидима сила кинула чоловіка на землю. Як тільки повернулась свідомість, то юнак висповідався і розповів, що займався магією.

Чудотворна дія Пресвятої Богородиці заставила юнака змінити своє життя і стати благочестивим. Навіть в назві ікони проявляється всеоб'ємна її сила. Чудесна допомога Пресвятої Богородиці проявляється і в помочі батькам, які моляться за своїх дітей, котрі піддались полону наркоманії.

 

Лариса ГАРАСИМІВ