Головна Духовне Всі ми вийшли від Бога і йдемо до Нього

Всі ми вийшли від Бога і йдемо до Нього

У Вербну  неділю, 28 квітня, надбужанські церковні громади пройшли вулицями міста Буська спільною Хресною дорогою, що символізувала шлях Спасителя до розп'яття Його на Хресті. Духовне дійство розпочалося о 17.00 год. на площі Ринок біля пам'ятника Янголу-охоронцю.

Напутні  слова звучали з вуст преосвященнішого вла­дики Михаїла Колтуна, прав­лячого Архієрея Со­каль­сько-Жовківської Єпархії, який прибув до Бу­ська з по­чесною місією – піс­ля Архіє­рейської Літур­гії здійснити чин освячення престолу храму св.Юрія. Цього ж дня владика окро­пив святою водою вербові галузки та вірних, для яких також при­ємною нови­ною стало під­несення на­стоя­теля цьо­го храму о.Анд­рія Баглая до гідності про­то­ієрея (про усе це де­таль­ніше – у наступ­ному номері "ВН").

Опісля ж прео­свя­щен­ніший владика разом зі собором священиків Бусь­кого деканату на чолі з про­тоієреєм отцем-деканом Володимиром Залуцьким, настоятелем римо-като­лицького храму св.Стані­сла­ва о.Робертом Глодов­ським та очільниками ра­йону Володимиром Замро­зом і Володимиром Саєм  взяли участь у Хресній до­розі, яка вже шостий рік напередодні Великодня про­ходить вулицями рай­центру, єднаючи бущан у єдину родину паломників, що жертвують кожен крок цієї Хресної дороги, кожну  хвилину роздумів за наше навернення до Господа.

Шлях  християнської про­цесії розпочався у центрі міста, проліг міським пар­ком ім. Ів.Франка, площею Звитяги і автостанцією, повз адмінбудинки прокуратури, ради і РДА, крамниці, банки і установи, церкви св.ап. Петра і Павла, св.Миколая, пожежну частину й завер­шився спільною молитвою біля Янгола-охоронця.

Особливих відчуттів хрис­тиянській процесії, яка скла­далася з 14 ста­цій,  на­давали проникливі слова-розповіді читців Любові Огороднік і Віктора та Надії Хом'якевичів про тернистий шлях Ісуса і сумні  страсні пісні.

Це був саме той час, коли кожен осмислював не лише життя і смерть Спа­сителя, що пе­рейняв на Се­бе люд­ські гріхи. Це був час пере­осмислення свого жит­тя, сво­їх вчинків і дій. Усві­дом­лен­ня того, що «всі ми ви­йшли від Бога і йдемо до Нього».

Адріана  ГАЄВСЬКА

Знімки автора