Головна Економіка Аграрії Львівщини можуть відшкодовувати відсотки за залученими кредитами з обласного бюджету

Аграрії Львівщини можуть відшкодовувати відсотки за залученими кредитами з обласного бюджету

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розпочав прийом заявок та документів від суб’єктів підприємництва, які залучили кредит у банківських установах на покриття виробничих витрат та придбання основних засобів сільськогосподарського призначення, а також придбали сільськогосподарську техніку у фінансовий лізинг.

Кошти обласного бюджету надаються за сплачені суб’єктами підприємництва відсотки протягом поточного року в розмірі до 1,5 облікової ставки Національного банку України, що діє на дату нарахування % (комісії), але не більше ставки, передбаченої угодою кредитування чи договором фінансового лізингу на придбання сільськогосподарської техніки та обладнання.

Користуватись цим напрямом підтримки можуть виключно мікро- та малі суб’єкти сільськогосподарської діяльності.

«Станом на сьогодні облікова ставка НБУ становить 10%, тобто за цим напрямом підтримки з  обласного бюджету відшкодуванню підлягає до 15%. Для прикладу, взявши кредит під 20%, сільгоспвиробник з власних коштів буде сплачувати лише 5%, решту витрат ми компенсуємо з обласного бюджету. Якщо ставка кредиту є в межах 15%, ми відшкодуємо всі витрати на обслуговування кредиту, але в межах 200 тис. грн протягом бюджетного року одному суб’єкту підприємництва», – розповідає директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Відшкодуванню підлягають короткострокові, середньострокові і довгострокові кредити, за виключенням кредитних договорів, відсотки за якими здешевлюються коштами державного бюджету.

У 2021 році за цим напрямом підтримки освоєно 1,4 млн грн, підтримкою скористались 24 суб’єкти господарювання, яким здешевлено 32,6 млн грн залучених кредитних коштів. У 2022 році на цей напрям спрямовано 1,1 млн грн.

Загалом з обласного бюджету на виконання заходів  Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області  на 2021-2025 роки  в  поточному році виділено 20,7 млн грн.

Ознайомитись з іншими напрямами програми та з повним переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі можна за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy.

Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, або +380667180918