Головна Економіка Аграрії Львівщини розпочали весняну посівну кампанію, щоб забезпечити продовольством населення

Аграрії Львівщини розпочали весняну посівну кампанію, щоб забезпечити продовольством населення

В Україні стартувала весняна посівна кампанія. Цілком можливо, що цього року урожай буде менший. Це спричинено воєнними діями на території найбільш родючих областей.

Попри це, зараз аграрії роблять усе можливе, щоб повною мірою забезпечити населення продовольством. На цьому під час брифінгу наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Торік Україна зібрала 100 млн тонн зерна та олійних, з  цього обсягу понад 50% було  експортовано. На Львівщині валовий збір зерна та бобових склав 1,8 млн тонн та 540 тис. тонн олійних.  Урожай овочів та картоплі склав теж понад 2 млн тонн.

«Цьогоріч аграрії Львівщини зроблять все можливе, щоб досягти минулорічних показників врожаю зерна та олійних культур. Але навіть, якщо середня врожайність буде менша, внутрішню потребу ми точно зможемо задовольнити. Крім того, не треба забувати, що Львівщина – це хороший картопляний регіон. Картопля є чудовим замінником для круп та макаронних виробів, яких зараз дуже бракує», – зауважила Тетяна Гетьман.

У зв’язку з обмеженим фінансуванням та великими витратами агропромислової галузі, є ймовірність, що зросте собівартість продукції.

«Ціну продукції на ринку формує попит. Наприклад, зараз спостерігають підвищення ціни на консерви та зниження вартості на свіже м’ясо. Підприємства змушені адаптуватися до нових умов праці. Наше завдання допомогти виробникам у процесі трансформації та надати їм контакти нових потенційних партнерів», – зазначила Тетяна Гетьман.

Разом з цим, постає питання забезпечення паливом господарства для посівної кампанії. У Львівській області шукають резерв пального в області, щоб забезпечити сільгоспвиробників. Також це питання зараз вирішують в Уряді.

«Ми ведемо комунікацію з АЗС для того, щоб вони формували певний резерв для потреб посівної», – додала Тетяна Гетьман.