В межах регулярних семінарів у різних районах області, аграріїв Львівщини та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування інформують про програму підтримки з обласного бюджету. Нещодавно такий виїзд відбувся у Львівському районі.
Під час семінару, учасникам детально розповіли про умови участі в державній програмі «єРобота». За нею можна отримати гранти на розвиток власного бізнесу та іншими програми підтримки зокрема:
- USAID Агро: «Підтримка ММСП зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна». Мета – забезпечити малих та середніх с/г виробників додатковими потужностями та послугами з доробки, сушіння та зберігання зерна. Детальніше тут: https://cutt.ly/YZ6keiq
- програма допомоги ЄС: «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільгосппродукції». Вона передбачає два напрями:
– бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
– спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Детальніше тут https://cutt.ly/BXC7eqy
«В цей надзвичайно складний період війни економічний фронт, як ніколи важливий. Залучення додаткових фінансових ресурсів, а аграрний сектор стимулюватиме розвитку галузі створення нових робочих місць. Адже коли підприємства працюють – країна отримує надходження. Аграрний сектор економіки області є гарантом продовольчої безпеки», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
Представники Львівського обласного центру зайнятості та Львівського обласного управління Ощадбанку зосередили увагу аграріїв щодо стану верифікації поданих заявок на грантові програми та основні підходи до оцінки бізнес-плану та проведення співбесіди з претендентами на отримання мікрогрантів в рамках реалізації урядової програми «єРобота».
У ході зустрічі заступник директора департаменту – начальник управління продовольства та розвитку сільських територій Оксана Бакун ознайомила присутніх з уточненим Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил України, інших військових формувань, населення в умовах правового режиму воєнного стану. Детальніше тут http://surl.li/cuhdo
Також під час семінару учасники мали змогу довідатись про важливість реєстрації в Державному аграрному реєстрі з метою подальшої подачі заявки на отримання фінансової допомоги: бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення або спеціальної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.
«Станом на 24 серпня в ДАР зареєстровано 239 агровиробників Львівщини. Маємо зараз об’єднати зусилля аби всі громадяни Львівщини та сільськогосподарські підприємства, що мають у власності або користуванні землю від 1 до 120 га або утримують від 3 до 100 корів були зареєстровані в ДАР та мали можливість скористатись допомогою від держави», – зазначила заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок.
З порядком надання грантів можна ознайомитись за посиланням: постанова КМУ від 21.06.2022 №738, наказ Мінагрополітики від 12.07.2022 №447.