Головна Економіка Бюджетна комісія Львівської обласної ради опрацювала низку питань, пов’язаних з коронавірусом

Бюджетна комісія Львівської обласної ради опрацювала низку питань, пов’язаних з коронавірусом

Сьогодні, 18 травня, відбулася комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

Спершу депутати заслухали інформацію Львівської ОДА щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Львівщини та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Під час обговорення перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк наголосив на недопустимості затягування встановлення діагнозу на коронавірус методом ПЛР-тестування. «Результатів ПЛР-тестування доводиться чекати 5-7 днів, це дуже довго, є черги. Тому ми повинні працювати над пришвидшенням цього процесу», – наголосив він.

Як підкреслив голова комісії Олег Домчак, усі зараз працюють в напрямку подолання наслідків Covid-19. «І органи влади, і медичні установи, і благодійні фонди, і меценати – кожен долучається, аби ситуація з пандемією в області була контрольованою і врегульованою», – сказав Олег Домчак.

У результаті інформацію комісія взяла до відома із подальшим заслуховуванням її на сесії облради.

Опісля голова комісії ознайомив присутніх із станом виконання обласних цільових програм у I кварталі 2020 року.

«У І кварталі стартувало 17 обласних цільових програм з 29. Проте відсоток фінансування програм є  вкрай низький. Найбільше профінансовано соціальні програми а також Регіональну програму міжнародного співробітництва, що пов’язано з необхідністю виконання робіт в рамках реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги.

У рамках виконання Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я профінансовано видатки в сумі 87 млн грн, в тому числі на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень (7 од).

Причиною низького виконання програм також є запровадження карантину і вимоги розпорядження голови облдержадміністрації щодо першочергового фінансування захищених і невідкладних видатків та заходів з протидії розповсюдження вірусу.

Проведено низку конкурсів, затверджено майже усі переліки об’єктів, розпочато укладання угод», – поінформував Олег Домчак.

Далі департамент фінансів Львівської ОДА поінформував членів комісії про виконання зведеного бюджету Львівської області. Так, за січень – квітень недоотримано податків і зборів у сумі 152 млн грн, з яких 44 млн грн – обласного бюджету.

Варто зауважити, що комісія також погодила внесення змін до обласного бюджету в частині залишення орендної плати за нерухоме майно обласних комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров’я в розпорядженні цих підприємств. За підрахунками управління майном спільної власності облради, приблизно 800 тис грн залишиться на розвиток обласних медзакладів для боротьби з Covid-19.