РРО – новації. У яких сферах підприємницької діяльності обов’язкове застосування РРО з 2020 року?
Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати РРО.
Законами України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 128-IX від 20.09.2019 та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» 129-IX від 20.09.2019 передбачені зміни в порядок застосування РРО, зокрема:
– з 19 квітня 2020 року замість традиційних РРО всі суб’єкти господарювання можуть використовувати програмні РРО (спеціальні безкоштовні програми призначені для реєстрації розрахункових операцій, які можна буде встановити на будь-який гаджет);
– з 01 жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для підприємців – платників єдиного податку таких сфер діяльності:
– реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
– реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
– реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
– реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
– роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;
– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
– реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.
З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для підприємців – платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.
Оновлено форму податкової декларації з податку на прибуток
Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка затверджена наказом МФУ від 20.10.2015 № 897.
Зміни стосуються безпосередньо форми декларації та додатків до неї. Зокрема, відповідно до вищевказаного наказу, декларацію з податку на прибуток підприємств доповнено новим додатком ПП “Інформація про суми податкових пільг”. Цей додаток зобов’язані подавати платники, які не сплачують податок у зв’язку з отриманням податкових пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233.
Крім того, внесено зміни до додатку щодо заповнення відомостей про нерезидента та заповнення уточнюючих показників до Декларації.
Оскільки видання наказу № 481 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які набули чинності з 1 січня 2019 року, Державна податкова служба України рекомендує платникам податку на прибуток подавати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік за оновленою формою.
Cплата єдиного внеску підприємцями у 2020 році
Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» визначено розмір мінімальної заробітної плати у 2020 році в сумі 4723 гривень.
Від розміру мінімальної зарплати залежить мінімальний розмір єдиного соціального внеску, який сплачують фізичні особи-підприємці. Відповідно місячна мінімальна сума єдиного внеску з 1 січня становить 1039,06 грн (4723 х 22 відсотки). Отже, мінімальна сума єдиного внеску, що сплачується фізичними особами – підприємцями за себе у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3117,18 грн., максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік становить – 70845,00 грн. (4723 х 15).
Фізичні особи-підприємці сплачують єдиний внесок щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, або щомісячно авансовим внеском – до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.
Не сплачують за себе єдиний внесок підприємці (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу.
До уваги платників! Змінились реквізити бюджетних рахунків
З 3 січня 2020 року діятимуть нові реквізити рахунків для зарахування податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету, рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом МФУ від 31.12.2013 №1203 (із змінами і доповненнями).
Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з 03.01.2020 року, розміщена на офіційному веб-порталі Територіальних органів ДПС у Львівській області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://lv.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.
Cектор забезпечення роботи
Буського управління ГУ ДПС у Львіській області