Головна Економіка Депутати Львівської обласної ради підтримали можливість закупівлі нового лінійного прискорювача для онкоцентру

Депутати Львівської обласної ради підтримали можливість закупівлі нового лінійного прискорювача для онкоцентру

12 квітня, під час засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та материнства, депутати підтримали ідею придбання для комунального підприємства Львівської обласної ради “Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру” нового лінійного прискорювача для дистанційної променевої терапії онкохворих. Але на умовах укладення договору фінансового лізингу.

Генеральний директор «Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру» Ігор Ковальчук повідомив депутатам, що на диспансерному обліку в медичному закладі перебуває 76 тисяч онкологічних хворих. А рівень онкологічних захворювань на Львівщині зростає в середньому на 2 -2,5 % щороку. На його думку, забезпечити пацієнтам належний рівень променевої терапії можливо лише закупивши додаткове обладнання шляхом співфінансування та на умовах середньострокового лізингу.

“Вартість такого апарату в лізинг становитиме приблизно 75 мільйонів гривень. Перший внесок ми плануємо зробити за кошти отримані частково з бюджетів Львова та області. Решту виплат розраховуємо повертати поступово. Також за кошти лікарні ми впродовж двох місяців відремонтуємо приміщення для проведення процедур та підготуємо персонал, ” – пояснив Ігор Ковальчук.

Остаточну суму коштів, яку виділять з обласного бюджету на закупівлю апарату, депутати визначать після вивчення та аналізу фінансових пропозицій, а також умов лізингових угод, запропонованих банківськими установами.

Хірург-онколог, заступник директора онкологічного центру та депутат обласної ради Олег Дуда наголосив на тому, що понад 30% онкохворих пацієнтів потребують променевої терапії, тому зволікати із придбанням довгоочікуваного апарату для порятунку важкохворих пацієнтів не можна.

“До онкоцентру за променевою терапією щоденно звертаються хворі з кількох областей Західної України. На Львівщині зараз функціонує лише один такий прилад, хоч давно виникла потреба в декількох. Встановлення в лікарні лінійного прискорювача забезпечить ефективне лікування, яке відповідає міжнародним стандартам надання онкологічної допомоги хворим”, – підсумував Олег Дуда.