Головна Економіка Для лісівників Львівщини організували семінар-навчання щодо використання вибіркової системи рубок

Для лісівників Львівщини організували семінар-навчання щодо використання вибіркової системи рубок

З метою ознайомлення із технологією проведення рубок переформування в  ДП «Стрийське лісове господарство» відбувся семінар-навчання для спеціалістів  Самбірського та Старосамбірського лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, в якому взяли участь головні лісничі, інженери лісового господарства, лісничі та помічники лісничих.

Держкомлісгосп України ще у 2008 році підтримав ініціативу Львівського ОУЛМГ щодо експериментального відпрацювання проведення рубок переформування, враховуючи що одним з пріоритетних завдань у веденні лісового господарства є вибіркова система рубок, як наближена до природи лісівництва.

З метою ознайомлення з технологією проведення рубок переформування, в рамках угоди про співпрацю між Національним лісотехнічним університетом України  і Львівським ОУЛМГ, у 2018 році спеціалісти лісового господарства підприємств пройшли навчальні курси по програмі  «Наближене до природи лісівництво та інформаційні системи в лісовому господарстві».

ДП «Стрийське лісове господарство» вже більше 10-ти років проводить рубки переформування, в тому числі у 2008 році було закладено перший науково-виробничий стаціонар «Моршинський», де проводяться наукові дослідження та навчально-виробничі семінари.

Учасники семінару побачили результати переформування одновікових насаджень у змішані різновікові насадження, а також процеси природнього лісовідновлення і принципи визначення дерев майбутнього та відбору дерев  в рубку. З цих питань відбулася жвава дискусія з однозначним висновком правильності вибіркової системи лісогосподарювання, яка забезпечує збереження постійно вкритої лісом площі, ефективного використання лісових ресурсів та формування біологічного різноманіття.