Головна Економіка Для покращення генетичного потенціалу тварин виробникам Львівщини спрямували понад 30 мільйонів гривень

Для покращення генетичного потенціалу тварин виробникам Львівщини спрямували понад 30 мільйонів гривень

Сільськогосподарським виробникам галузі тваринництва Львівщини спрямовано 32,4 млн гривень  державної підтримки для покращення генетичного потенціалу тварин.

Згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України затвердили розподіл коштів суб’єктам господарювання у галузі тваринництва за напрямом відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів в межах програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

За умовами Порядку використання коштів, часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів у 2021 році передбачили в розмірі 80% їх вартості (без урахування ПДВ), але не більше сум, визначених для кожного виду тварин, бджіл, сперми та ембріонів.

Загалом по Україні відшкодування закупівлі племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів складає 527,5 млн гривень. На Львівщині фінансову підтримку за вищезазначеним напрямом отримали 27 суб’єктів господарювання. З 1 жовтня торік до 30 вересня поточного року вони придбали 2796 голів племінних тварин та 3611 одиниць спермодоз  бугаїв-плідників на суму 56,7 млн гривень.

Сума часткового відшкодування складає 32,4 млн грн. Торік таку фінансову  підтримку отримали 13 суб’єктів господарювання в сумі 13,8 млн грн за закуплені 1967 голів племінних тварин та 1846 спермодоз.

«Динаміка 4-х років дії Програми показує позитивні результати: вдвічі зросла кількість суб’єктів господарювання, які покращують генетичний потенціал маточного стада, майже вдвічі зросла кількість закуплених племінних тварин (з 1304 голів у 2018 році до 2796 голів у 2021 році), сума відшкодування зросла у 5 разів (з 6,3 млн грн до 32,4 млн грн). В цілому така державна підтримка суттєво покращує якісні показники продуктивності тваринництва, що сприяє збільшенню валового виробництва продукції тваринництва, рентабельності галузі та прибутковості бізнесу» – прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Довідково: Завдяки покращенню маточного поголів’я  племінним генетичним потенціалом вітчизняної та закордонної селекції у суб’єктів господарювання за останні три роки збільшилось поголів’я ВРХ та свиней відповідно на 4,2% та 40,6%, підвищилась продуктивність корів на 10,6% (+536 кг молока на корову), зросла багатоплідність свиноматок на 33,3% (+8,0 поросят на одну свиноматку в рік).