Головна Економіка Донори подвоюють суму коштів для релокованих підприємців на Львівщині в межах обласної...

Донори подвоюють суму коштів для релокованих підприємців на Львівщині в межах обласної програми підтримки

Минулого місяця Львівська обласна військова адміністрація розпочала реалізацію Програми підтримки бізнесу на період воєнного стану. 50 млн гривень – такий фінансовий ресурс заклали на видатки Програми першочергово. Тепер можливості програми розширюють, до її фінансування долучаються донорські організації. Відтак, суми підтримки зростають удвічі.

«Ми активно працюємо над тим, щоб доповнити підтримку, яка передбачена Програмою, зокрема у співпраці з донорськими організаціями. Так, ми вже маємо підписаний Меморандум з компанією Horizon Capital та домовленість про співпрацю з агентством ПРООН», – розповів під час брифінгу у Львівській ОВА заступник директора департаменту економічної політики Орест Гринів.

Як він зазначив, у випадку співпраці з компанією Horizon Capital, тут збільшену вдвічі суму підтримки можуть отримати релоковані компанії, які зареєструються у Львівській області і стануть учасниками Програми. Що ж стосується допомоги від ПРООН, то структура профінансує послуги консалтингових компаній, відтак бізнес зможе безкоштовно отримувати консалтингові послуги на час воєнного стану.

«Одна із сфер, яку ми вирішили підтримати від початку війни – це допомога малим і середнім підприємствам, які з тих чи інших причини  вимушені покидати території, де вони працювали. Ми розглядаємо декілька областей, з якими могли б співпрацювати, але у зв’язку з проактивністю Львівської ОВА вирішили розпочати саме тут. Зокрема, наш фонд вже підписав домовленість і зробив комітмент (зобов’язання) на суму від 250 тис доларів, яка може збільшитись до пів мільйона доларів безповоротної фінансової допомоги для підприємств, які вирішили релокуватись сюди. Ми дуже заохочуємо підприємців скористатись Програмою. Це кошти, які, ми надіємось, допоможуть їм розпочати розвиток бізнесу тут, на Львівщині», – зазначив представник інвестиційної компанії Horizon Capital та координатор програми підтримки релокованого бізнесу WNISEF Петро Кочерган.

Нагадаємо, Програма працює через три інструменти: безповоротну фінансову допомогу релокованим виробничим підприємствам, ваучерну підтримку на маркетингові послуги або послуги сертифікації, безповоротну фінансову допомогу на закупівлю обладнання в окремих виробничих галузях.

Так, безповоротна фінансова допомога виробничим підприємствам, які релокувались, становить 100 тис гривень за умови, якщо підприємство перереєструється на території Львівської області. Також підприємство отримає додаткових 100 тис грн, якщо створить не менше 20 нових робочих місць.

Для підтримки мікро та малого бізнесу, а також експортерів Львівської області на час воєнного стану передбачена ваучерна підтримка:

– не більше 50 тис грн на маркетингові ваучери;

– не більше 80 тис грн на ваучери для сертифікації продукції.

Частка власних витрат суб’єктів господарювання на отримання послуг повинна становити не менше 30% від суми загальних витрат.

Третє завдання покликане підтримати підприємства Львівської області в галузі харчової, легкої, машинобудівної промисловості. Таким підприємствам ми також надаємо безповоротну фінансову допомогу у розмірі не більше 500 тис грн на закупівлю обладнання. Також є умова створити не менше 5-ти робочих місць.

«Релоковане підприємство має вибір: чи скористатись першим завданням і отримати 100 чи 200 тисяч (при створенні 20 робочих місць) чи подати заявку на отримання безповоротної фінансової допомоги до 500 тисяч гривень на закупівлю обладнання», – зазначив Орест Гринів.

При цьому донорську допомогу релоковані підприємства можуть отримати наразі лише по першому завданню. Сума безповоротної фінансової допомоги складе відповідно 200 та 400 тисяч гривень (при створенні 20 робочих місць).

Оскільки наразі бюджет підтримки обмежений, релокованих підприємців закликають не зволікати, а долучатись до Програми.

Зазначимо, що на Львівщину вже переїхали більше сотні релокованих підприємств, з них понад 50 розпочали роботу. Найбільше у галузях машинобудування, легкої промисловості та металообробки.

«Для участі у Програмі вже подались низка підприємств, в тому числі реколоковані. Додам, що завдяки реалізації Програми ми плануємо створити в області більш як 2,5 тисячі робочих місць»,–  додав Орест Гринів.

Донори подвоюють суму коштів для релокованих підприємців на Львівщині в межах обласної програми підтримки Донори подвоюють суму коштів для релокованих підприємців на Львівщині в межах обласної програми підтримки