Підприємці Львівщини мають можливість отримати безповоротну фінансову допомогу в межах обласної «Програми підтримки бізнесу».
Безповоротну фінансову допомогу надають в розмірі:
- не більше 60 тис. грн на маркетингові ваучери;
- не більше 100 тис. грн на ваучери для сертифікації продукції;
- не більше 100 тис. грн на ваучери на участь в закордонних виставково-ярмаркових заходах, в т. ч. кластери.
До 25 липня триває конкурс на прекваліфікацію для сервісних компаній, які будуть надавати ваучерну підтримку підприємцям. Після чого, оголосять конкурс вже безпосередньо для підприємців, які хочуть отримати ваучерну підтримку. Про старт конкурсу додатково поінформують.
З текстом Програми можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/fktyb
Окрім того, є можливість:
1) Отримати від 75 тис доларів до 150 тис доларів від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка у співпраці з Міністерством економіки України виділить $2.5 млн на підтримку малих та середніх переробних підприємств.
Діяльність, яка підтримується у межах гранту:
- виробництво інноваційних продуктів,
- модернізація виробництва,
- скороченню ручної людської праці у поєднанні зі створенням більш висококваліфікованих робочих місць,
- підвищення ефективності використання ресурсів,
- імпортозаміщення на українському ринку та/або експорт української продукції для заповнення ніш, які раніше займала російська та білоруська продукція,
- локалізації виробництва товарів, потрібних для відбудови.
Всі деталі та подача заявки тут: https://cutt.ly/lwuO1GSl
2) Скористатись державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», яку за дорученням Уряду України впроваджує Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери (їх45), які володіють технологіями та активно кредитують мікро- та малі підприємства. Всього у Львівській області даною програмою вже скористалися 5616 суб’єктів господарювання.
Як розповів директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда, найближчим часом запустять механізм додаткової компенсації частини відсотків підприємцям, які хочуть скористатися Програмою 5-7-9.
«У нашій обласній Програмі підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки, ми вирішили передбачити додаткове відшкодування частини відсотків шляхом зниження розміру компенсаційної процентної ставки за наданими уповноваженими банками кредитами суб’єктам підприємництва в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%»», – розповів він.
- Без застави майна суб’єктам мікро бізнесу.
- Які створюють, відновлюють та утримують нові робочі місця.
- Які провадять зовнішньоекономічну діяльність.
- Які здійснили перереєстрацію (релокацію) на територію Львівської області.
«На додаткове відшкодування відсотків передбачили 30 млн гривень. Як тільки це повноцінно запрацює, обовʼязково дамо додаткове розʼяснення щодо умов та механізму», – додав Степан Куйбіда.
3) Грантовою програмою «єРобота».
Сума залежить від галузі та масштабів підприємства.
- На старт малого бізнесу (програма «Власна справа») – дають мікрогранти до 250 тис гривень.
- На розвиток садівництва можна отримати до 400 тисяч за гектар площі (програма «Свій сад»).
- Для створення тепличного господарства – до 7 млн гривень (програма «Своя теплиця»).
- Для масштабування виробництва переробних підприємств (програма «Новий рівень») можна претендувати на грант до 8 млн гривень.
Отримати гроші на старт або масштабування власного бізнесу від держави може будь-який підприємець від 18 до 65 років, який має зареєстровану юридичну особу або ФОП. Із головних вимог – розробити реалістичний та ефективний бізнес-план та раніше не користуватись грантовою підтримкою єРобота.
Щоб отримати грант від єРобота, необхідно заповнити заявку на порталі Дія: https://erobota.diia.gov.ua/