Головна Економіка Фонд соцстраху на Львівщині виплатив 9,5 мільйонів гривень родинам померлих від ковіду...

Фонд соцстраху на Львівщині виплатив 9,5 мільйонів гривень родинам померлих від ковіду медиків

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Львівській області виплатило одноразові допомоги для шести родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19, на загальну суму 9 млн 459 тисяч гривень.

Фонд соцстраху України реалізує державне завдання та здійснює соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників, які постраждали внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов’язків.

Медичні працівники, які захворіли на COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом.

“Якщо комісія встановила, що інфікування працівника сталося під час виконання професійних обов’язків, то гостре професійне захворювання визнається пов’язаним з виробництвом. За результатами розслідування складається акт розслідування гострого професійного захворювання за формою Н-1/П. Це робить комісія із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках). Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19”, – пояснює Юрій Бобеляк, в.о. начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Львівській області.

Фонд соціального страхування України керується чіткими вимогами законодавства та має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру розслідування та встановлення підстав для виплат.