Головна Економіка Газорозподільчі системи та мережі на території Львівської області мають бути передані у...

Газорозподільчі системи та мережі на території Львівської області мають бути передані у спільну власність територіальних громад, – Тарас Подвірний

Будемо надалі наполягати, аби всі газові мережі на території Львівської області були передані територіальним громадам. І цей процес триматимемо на контролі.

На цьому наголосив заступник голови комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу Тарас Подвірний під час розгляду звернення громадської організації «Газовики Львівщини» щодо націоналізації газопроводів.

«Це вже не перше звернення, яке надійшло на адресу нашої комісії, в якому йдеться про необхідність націоналізувати газотранспортні мережі.

Наразі питання вже вирішено. Оскільки наприкінці травня Кабінет Міністрів України доручив Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), передати в управління АТ «Чорноморнафтогаз» раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем (ГРС, облгази)», – поінформував Тарас Подвірний.

Нагадаємо, 16 лютого 2021 року Львівська обласна рада першою в Україні прийняла РІШЕННЯ про передачу газорозподільних систем у спільну власність територіальних громад області. Відповідно до цього документа Львівська обласна рада надала згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад області газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них), що належать до державної власності. Також було запропоновано вищим органам влади ухвалити рішення про передачу газорозподільних систем з державної власності у спільну власність територіальних громад Львівської області.