Головна Економіка Міжмуніципальну українсько-німецьку співпрацю обговорили під час дискусії у межах Форуму місцевого розвитку...

Міжмуніципальну українсько-німецьку співпрацю обговорили під час дискусії у межах Форуму місцевого розвитку у Тернополі

Міжмуніципальну українсько-німецьку співпрацю обговорили під час панельної дискусії у межах ІІІ Форуму місцевого розвитку сьогодні, 22 червня.

Про взаємодію українських та німецьких територіальних громад розповіла координатор проекту “Партнерство з містами України” Валентина Гнасюк-Терлецька. «На сьогодні існує 59 німецько-українських партнерських відносин, які ми підтримуємо. Завдяки нашим інструментам підтримки ми побачили, що якість партнерської роботи між українськими та німецькими громадами – значно покращилася. Якщо у 2016-му році такі партнерства працювали винятково у гуманітарній сфері та у шкільних обмінах, то сьогодні вони уже реалізовують конкретні проекти у сфері політики розвитку, або мають намір таке зробити», – наголосила Валентина Гнасюк-Терлецька.

Тому під час дискусії йшлося і про конкретні результати співпраці. Про співробітництво у сфері енергоефективності між українською Жовквою і німецьким Делічем розповів міський голова міста Жовкви Петро Вихопень. «Наше партнерство є специфічне. Із містом Деліч ми ведемо тільки діалог у сфері енергоефективності, як кажуть наші німецькі партнери – ноу-хау». Досвід Німеччини, каже Петро Вихопень – дуже важливий, адже у місті Деліч є так званий енергетичний кооператив. «І зараз ми націлені у продовженні цього проекту, щоби перейняти досвід і створити щось схоже у Жовкві. Це, коли громадяни у себе на дахах, на гаражах, на підприємствах влаштовують сонячні панелі та об’єднуються в енергетичний кооператив і виробляють електроенергію».

На міжмуніципальному українсько-німецькому співробітництві акцентував і заступник голови Щирецької селищної ради Володимир Попович: «Ми вибрали тему екологічну – водопостачання і водовідведення. У нас були німецькі експерти. Наші проектанти їздили туди. Маємо вже підставу для виконання проектно-кошторисної документації і для старту будівництва. Суми там, звичайно, величезні, для нас – непідйомні, але будемо починати із невеликої частини. Сподіваємося, що цей проект у майбутньому вдасться реалізувати».

Досвідом партнерської співпраці району Оберфранкен і Закарпаття поділився голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс. «В нас відбувся один проект, який був направлений на реабілітацію воїнів АТО. Проект мав колосальний успіх. Тому ми замахнулися на ще один проект, який мав на меті реалізувати інфраструктурну складову – покращити водопостачання в одному із міст Закарпаття. Але, на жаль, його з певних причин не вдалося реалізувати».

Підсумовуючи дискусію керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн зауважила, що міжмуніципальне українсько-німецьке співробітництво – це досвід і конкретні результати. «Заохочуємо до співпраці», – наголосила вона.