Головна Економіка Критичний імпорт під час війни: імпортоорієнтовані підприємства Львівщини відновлюють роботу

Критичний імпорт під час війни: імпортоорієнтовані підприємства Львівщини відновлюють роботу

На час введення в Україні воєнного стану, з 24 лютого 2022 року, банкам, за загальним правилом, забороняється здійснювати транскордонні перекази валюти, за винятком окремих операцій.

Один із таких винятків — здійснення імпортних операцій резидентів з купівлі товарів критичного імпорту (КІ). Іншими словами, з метою оплати товарів критичного імпорту дозволено купувати і пересилати за кордон іноземну валюту.

Перелік товарів критичного імпорту був затверджений постановою КМУ «Про перелік товарів критичного імпорту» від 24 лютого 2022р. № 15: cutt.ly/CDlxQVh.

Станом на 28 березня, внесли 14 редакцій доповнень до переліку товарів КІ.

До Львівської ОВА  за місяць часу звернулося понад 30 підприємств області, з проханням проінформувати Кабінет Міністрів України, Міністерство економіки України та Національний банк України щодо розширення переліку товарів КІ.

Відповідно до запитів, внесли понад 130 кодів УКТЗЕД до переліку товарів КІ, затребуваних для відновлення повноцінного виробництва підприємствами Львівщини.

«Львівська обласна військова адміністрація та органи державної влади і надалі підтримують зв’язок з бізнесом, оперативно реагуючи на усі проблеми, які виникають при відновленні повноцінної роботи виробництв. Адже лише спільними зусиллями ми зможемо відновити та укріпити економічний фронт України»,-  зазначив директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда.