Головна Економіка ЛОДА закликає громади терміново надати інформацію для нарахування земельного податку

ЛОДА закликає громади терміново надати інформацію для нарахування земельного податку

Значна частина об’єднаних територіальних громад не надала інформацію в органи державної фіскальної служби щодо земельних ділянок, наданих фізичним особам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а також діючих договорів оренди земель. А це у свою чергу призупиняє процес нарахування майнових податків.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, відповідно до Податкового кодексу України до місцевих податків належать податок на майно, який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю ( земельного податку та орендної плати”).

“Під час децентралізації суттєво зростає роль майнових податків як джерела доходів місцевих бюджетів. Плата за землю є одним із видів доходів місцевих бюджетів, які зараховуються на рахунок органів місцевого самоврядування, на територіях яких розташовані землі. Правильність та повнота нарахування земельного податку та орендної плати людям залежить від якості інформації отриманої від ОТГ. Відтак, закликаємо громади найближчим часом надати усі необхідну інформацію у Головне управління ДПС у Львівській області для проведення нарахувань майнових податків та забезпечення надходжень до місцевих бюджетів”, – підкреслив Юрій Бучко.