Головна Економіка Львівщина розглядає земельні ділянки для будівництва тимчасового житла

Львівщина розглядає земельні ділянки для будівництва тимчасового житла

Згідно з дорученням Президента України, військові адміністрації повинні виділити землю під будівництво тимчасового житла для переселенців. У Львівській області завершують інвентаризацію земельних ділянок, які запропонували територіальні громади для будівництва такого житла.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів заступник голови ЛОВА Віталій Загайний.

Першочергово розглядають громади, куди переїхали підприємства, а також ті, що готові провести у короткий термін інженерні комунікації – водопостачання, електропостачання, каналізація, вентиляція тощо.

«Ми розглядаємо корпусні будівлі, які достатньо швидко будуються і для яких вистачить матеріалів, які виготовляють саме в Україні. Інший варіант – контейнерні будівлі, які можна адаптувати під житло. Постає лише питання пошуку джерел фінансування для початку будівництва. І це можуть бути не тільки кошти міжнародних спонсорів, а й місцеві бюджети», – розповів заступник.

Одна з програм, до якої схиляються і яку запропонували представники ООН передбачає ремонт та реконструкцію будівель, які можна адаптувати для проживання, до прикладу школи.

Як зауважив Віталій Загайний, доцільніше вкладати кошти в ті об’єкти, які вже збудовані і потребують набагато менше капіталовкладень для повного його завершення.

«Львівщина уже прихистила близько 240-250 тисяч внутрішньо переміщених осіб, без урахування приватного сектору. Тобто тут не йдеться про людей, які самостійно орендували собі житло, або приїхали до родичів чи знайомих. Учора прийняли обласну програму роботи з внутрішньо переміщеними особами. Один з компонентів передбачає психологічну адаптацію людей», – зазначив Віталій Загайний.

Щодо виплат для осіб зі статусом внутрішньо переміщених, то окрім держави підтримку надають також міжнародні організації. Однак це тимчасовий захід, тому в області більше орієнтуються на те, щоб люди, котрі переїхали з інших областей мали сталий дохід. З огляду на це, Львівщина активно долучає ВПО у центри зайнятості, які пропонують низку вакансій та курси для перекваліфікації.