Головна Економіка Лише за рік середня вартість гектара паю на Львівщині зросла на 20%

Лише за рік середня вартість гектара паю на Львівщині зросла на 20%

Land plot in aerial view. That identify registration symbol of vacant area for map. That property or real estate for business of home, house or residential i.e. construction, development, sale, rent, buy, purchase, mortgage or investment.

З моменту відкриття ринку землі, а саме з 1 липня торік, Львівщина вкотре підтверджує статус однієї з найдорожчих областей України за вартістю земельних часток (паїв). Зокрема, середня вартість гектара паю зросла на 20 %.

Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.

«Якщо говорити про кількісні показники, то в області продано 797 земельні паї, площею 1049 га. При цьому, середня вартість 1 гектару становить понад 78 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні більш як в 1,7 раза та поступається лише Київській області», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Найбільше транзакцій з землею проведено у Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях, а найменше – Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

«Слід зазначити, що законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,6 раза», – підкреслила Тетяна Гетьман.

Загалом на території Львівщини, з моменту скасування мораторію на відчуження земель здійснили 3230 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу – 2,76 тис. га.