Головна Економіка Мобілізовані підприємці звільняються від сплати податків

Мобілізовані підприємці звільняються від сплати податків

8 червня 2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації", згідно якого тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО або єдиного податку, а також ЄСВ за себе на весь період такої служби. 

Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов'язані протягом 10 днів після їх демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи:

–    заяву про надання пільги в довільній формі;

–    копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації. 

Якщо ж мобілізований підприємець чи самозайнята особа має найманих працівників, які продовжують працювати за наймом під час мобілізації такого підприємця, то останній зобов'язаний уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.

А обов'язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець чи самозайнята особа протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій.

Зазначена норма закону застосовується з першого дня мобілізації і протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17 березня 2014 №303.

Богдан ЗВІЗЛО, начальник Буської ОДПІ