Головна Економіка На Львівщині зросла середня зарплата у сфері сільського господарства

На Львівщині зросла середня зарплата у сфері сільського господарства

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Львівській області на обліку перебуває 924 юридичних осіб – фермерських господарств, основним видом діяльності яких є вирощування зернових культур, сільське господарство та щодо яких фіскальними органами проводиться аналіз господарської діяльності.

В першу чергу моніторингу підлягає рівень виплати заробітної плати найманим працівникам.

Так, за результатами спільних заходів контролюючих органів, органів місцевого самоврядування та свідомості роботодавців 145 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної плати, про що свідчить подана звітність з єдиного внеску за квітень 2019 року – найманим працівникам збільшено фонд оплати праці на 3,6 млн.гривень.

На наступному етапі проводиться аналіз задекларованих доходів від вирощеної (проданої) продукції, використаних площ земельних ділянок власних чи орендованих до кількості найманих осіб, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, наявності власної чи орендованої сільськогосподарської техніки.

Проводиться співставлення можливості обробітку земель власною технікою та наявними трудовими ресурсами та чи не виникає необхідність залучення додаткових найманих працівників без належного оформлення та виплати коштів в ,,конвертах”.

Поряд з цим, ГУ  ДФС у Львівській області встановлено ряд суб’єктів господарювання у яких наявні власні чи орендовані площі земельних ділянок, однак у господарській діяльності не використовують офіційно оформлених найманих працівників. Щодо таких фактів фіскальними органами будуть проведені фактичні перевірки протягом червня – серпня 2019 року.

Враховуючи вищенаведене, з метою зменшення кількості контрольно-перевірочних заходів та налагодження партнерських відносин з бізнесом, ГУ ДФС у Львівській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства забезпечити належне оформлення найманих працівників та виплачувати заробітну плату без застосування “подвійної” бухгалтерії.