Головна Економіка На Львівщині започатковують масштабний проєкт з розвитку молодіжного підприємництва

На Львівщині започатковують масштабний проєкт з розвитку молодіжного підприємництва

Проєкт «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО» реалізовуватиме «Tech StartUp School» у межах грантової співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».

Цей проєкт передбачає навчання за такими напрямками: технологія розвитку стартапів, вступ до ІТ, 3D-графіка, робототехніка та інтернет речей, експлуатація безпілотників, біотехнології.

Ініціативу реалізовуватимуть у 10 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Львівській області: Бродівській, Добротвірській, Оброшинській, Жидачівській, Жовківській, Рава-Руській, Городоцькій, Сокільницькій, Козівській, Золочівській. Учасники отримають можливість розробити та представити власні бізнес-проєкти, кращі з яких реалізують за кошти інвесторів. У склад конкурсної комісії увійдуть представники Львівської обласної військової адміністрації, експерти, представники бізнесу, голови громад та інвестори.

Заступниця Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує Tech StartUp School НУ «Львівська політехніка» задля набуття молоддю Львівщини теоретичних і практичних навичок, які спонукатимуть і допоможуть розробити, представити потенційним інвесторам та втілити власні бізнес-ідеї. Недостатня обізнаність з алгоритмом започаткування бізнесу та практичної реалізації бізнес-планів стримує розвиток проєктів молоді у сфері підприємництва. Навчальні курси за цим грантом закладуть основу, яка допоможе молодим людям реалізувати на практиці власні ідеї».

У межах проєкту створять новий спеціалізований навчальний простір для курсу біотехнології, ІТ та робототехніки із закупівлею необхідного обладнання. Із залученням спонсорів облаштують лабораторію робототехніки, де проводитимуть один із буткемпів. Весь навчальний матеріал адаптований під молодь, а нові навчальні простори та лабораторії сприятимуть практичному впровадженю проєктів. Презентація напрацювань інвесторам та бізнесу дозволить створити єдину екосистему, в якій навчатимуть підприємництву 500 молодих осіб з різних громад Львівщини.

Навчання в рамках проєкту заплановано на січень 2023 року. До того часу Tech StartUp School відбере 500 учасників серед школярів, учнів закладів професійної (професійно-технічної) та передвищої освіти, студентів перших – других курсів ВНЗ Львівщини. Першочергово проєкт орієнтований на молодь з числа ВПО, але участь в ньому можуть взяти усі охочі розвинути підприємницькі навички та запустити власний стартап. Навчання триватиме три місяці в онлайн-форматі, передбачені дводенні очні буткемпи для найактивніших учасників.

«Вдячні партнерам за довіру у реалізації такого амбітного проекту для Львівщини та нашої команди Tech Startup School. Розвиток молодіжного підприємництва на Львівщині є важливим, оскільки це дає можливість знайти молоді таланти, вчасно їх підтримати та мотивувати створювати нові продукти та сервіси, які здатні перерости у конкурентоспроможні підприємства, а це нові робочі місця, достойні заробітні плати та збільшення надходження до бюджетів.

Tech Startup School уже має досвід у реалізації подібних проектів, оскільки спільно із департаментом освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації та міською радою Львова декілька років поспіль розвиваємо молодіжне винахідництво та підприємництво. У наших проєктах ми намагаємося насамперед орієнтувати молодь на інноваційність рішень та їх технологічність та креативність», – коментує керівник Tech Startup School, д.е.н., професор Назар Подольчак.

Львівська обласна військова адміністрація зі свого боку планує підтримати реалізацію ідей переможців конкурсу.

«Департамент освіти і науки планує у наступному році допомогти учням шкіл реалізовувати їх підприємницькі проєкти. Важливими умовами підтримки будуть: перемога у конкурсі винахідництва «Стартап Батяри», рекомендації журі конкурсу, реалізація проєкту в межах школи та можливість використовувати його для навчання учнів основам ведення бізнесу. Ми плануємо близько мільйона гривень скерувати на цей напрямок у Програмі розвитку освіти Львівщини», – коментує директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Cтартап школа Національного університету «Львівська політехніка» «Tech StartUp School» має значний досвід розроблення інноваційних навчальних програм для молоді. Школа стартапів успішно реалізувала проєкти у сфері ІТ, розвитку МСП та інновацій в аграрному секторі. Tech StartUp School надавала органам місцевого самоврядування практичну підтримку у реалізації програм позашкільної освіти та розвитку підприємництва.

Вимоги до учасників:

  • Вік 12-22 роки;
  • Молодь (студенти молодших курсів закладів вищої освіти, учні закладів передвищої фахової та професійної освіти);
  • У  проєкті можуть брати участь лише мешканці громад Львівщини в тому числі з числа ВПО.

Для участі в проєкті треба заповнити реєстраційну форму: https://cutt.ly/i16uYuu

Дедлайн реєстрації: до 12.01.2023

Довідка:

Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту охоплює 7 областей і 65 громад.