Головна Економіка На Львівщині майже 5 тисяч вакансій

На Львівщині майже 5 тисяч вакансій

Станом на 1 січня 2020 року з допомогою фахівців обласної служби зайнятості на Львівщині роботу шукали 14,0 тис. безробітних. Із них 57,1% складали жінки, 35,4 % – молодь віком до 35 років.

Серед клієнтів 59,1% мали вищу освіту, 30,3% – професійно-технічну, решта – 10,5% – були обмежені в можливостях працевлаштування внаслідок наявності лише середньої освіти, відсутності необхідних професійних умінь, навичок, а також досвіду роботи.

На початку цього року база вільних робочих місць і вакантних посад налічувала 4841 пропозицію працевлаштування. У середньому на кожну вакансію в області претендували троє безробітних. Найбільш гостра конкуренція – 14 осіб на одну вакансію – спостерігається серед тих, хто в минулому обіймав посади вищих державних службовців, керівників і менеджерів. Складно знайти роботу й кваліфікованим працівникам сільського та лісового господарства: на одне вільне місце праці у цій сфері претендувало 11 безробітних».

За його словами, 69,7% вакансій – це варіанти працевлаштування для робітників, 22,2% – для службовців, і тільки 8,1% – для осіб без професії та спеціальної підготовки. Середній розмір заробітної плати у вакансіях на кінець 2019 року становив 7,6 тис. грн. Найбільше – 79,5% – пропозицій роботи задекларовано із зарплатою, розмір якої коливався від мінімальної до середньої в регіоні, 10,8% склали вакансії з мінімальною заробітною платою, 9,7% – із заробітком, вищим за середньообласний рівень.

Торік соціальними послугами обласної служби зайнятості скористалися 160,0 тис. осіб, із яких 44,8 тис. мали статус безробітного. Службі зайнятості вдалося забезпечити роботою 48,1 тис. жителів Львівщини, у тому числі 15,7 тис. безробітних, 219 клієнтів служби зайнятості поповнили лави підприємців-початківців, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власного бізнесу. Ще 4,4 тис. мешканців області охоплено тимчасовою зайнятістю, а 7,9 тис. осіб – професійним навчанням, перенавчанням або підвищенням кваліфікації. Рівень працевлаштування після закінчення навчання становив 95,6%.