Головна Економіка На Львівщині презентували результати моніторингу антикоронавірусних заходів

На Львівщині презентували результати моніторингу антикоронавірусних заходів

Упродовж 4-ох місяців Благодійною організацією БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (Black Sea Trust for Regional Cooperation), який є проєктом Німецького фонду Маршалла США (German Marshall Fund of the United States) спільно з громадськими активістами та активістками за підтримки Львівської обласної державної адміністрації тривав моніторинг місцевих рішень щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та заходів з подолання наслідків карантину.

«Початок пандемії в інших країнах дав нам можливість мобілізуватися, адже ні з чим подібним ми ніколи не зустрічались. Львівщина першою серед областей України зіткнулась із хворобою. Першочерговим завданням було підготувати наші медичні заклади до роботи в умовах пандемії та створити можливості прийому пацієнтів. Область не чекала на фінансування держави, навіть скромні місцеві бюджети долучались до боротьби із вірусом. Станом на сьогодні Львівщина із обласного бюджету скерувала на подолання пандемії понад 160 млн грн. Ці кошти були скеровані на засоби індивідуального захисту, медичне обладнання, доплати медикам, компенсацію перевізникам тощо. Ми готові і надалі підтримувати наші медичні заклади у їхній непростій боротьбі із інфекцією», – акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

За словами регіональної координаторки Проєкту Оксани Яковець за результатами моніторингу оцінено актуальність рішень та на підставі успішних практик розроблені рекомендації щодо запровадження заходів (програм) ефективного реагування на аналогічні виклики в майбутньому.

«Проект був націлений на моніторинг організаційних заходів, фінансування, рівень інформування. Ми промоніторили всі розпорядження та інші документи, які були скеровані на подолання пандемії, та дійшли до висновку, що всі рішення на місцевому рівні були адекватними, своєчасними та ефективними. Попри те будемо рекомендувати владі створити якусь програму чи план дій на випадок затяжної пандемії», – зазначила Оксана Яковець.

Моніторинг тривав у містах Львові, Пустомитах, Червонограді та Великолюбінській, Давидівській, Мурованській та Солонківській об’єднаних територіальних громадах.