Головна Економіка На Львівщині мешканці Верблян поставили умову Львову і Буську щодо дозволу на...

На Львівщині мешканці Верблян поставили умову Львову і Буську щодо дозволу на ввезення львівського сміття

У попередніх публікація на сайті Буського порталу ми повідомляли, що виконком Буської міської ради 3 червня 2016 року надав до 17 червня дозвіл на везення львівського сміття на сміттєзвалище Буського комунального господарства, що у селі Вербляни.

За словами міського голови Ростислава Сліпця, за два тижні зі Львова ми приймали по 3-4 машини на день. За кожну Буський комунгосп отримав 720, 72 грн. Окрім того, ще "львівський" трактор розгортав сміття. І запевняв, що виконком не продовжить угоду щодо вивезення сміття.

Не тай сталось, як гадалось. Як йдеться у районному часописі "Воля народу", до Боложинівської сільського голови Віктора Дацківа (Вербляни належать до Боложинської сільської ради) звернулись представники Департаменту житлового господарства Львівської міської ради щодо вивозу сміття, на що той відповів, що односібно таких рішень не приймає. 

27 червня на схід села до  Верблян прибули голова Сихівської РДА Ірина Маруняк та директор ЛКП "Львівспецкомунтранс" Тарас Стефанишин. Зійшлось понад 40 сельчан. 
І.Маруняк попросила мешканців села  надати дозвіл на вивезення сміття зі Львова на полігон поблизу Верблян до 5 сміттєвозів на день протягом двох місяців.

Обговорення було бурхливим, – люди розуміють, що сталась біда і треба допомогти; що їхні діти, які мешкають у Львові, також продукують сміття, та все ж. Деякі односельчани виступили проти надання дозволу, оскільки міський голова Львова міг би за весь термін перебування на своїй посаді вирішити питання утилізації та переробки сміття. Сельчани зауважили, щл на Буському полігоні ТПВ не проводиться належне впорядування сміття. Депутат сільської ради В.Дібровський запропонував надати дозвіл на вивіз сміття при умові: якщо за 10 днів ЛКП «Львівспецкомунтранс», завозячи не більше 3 сміттєвозів на день, рекультивує Буське сміттєзвалище (тобто, вивезені ТПВ покриє шаром грунту), то їм нададуть дозвіл на вивіз сміття ще на місяць. Понад 30 сельчан підтримали таку пропозицію. 

Як відомо, виконком Буської міської ради знову надав дозвіл на вивезення ще 15 машин сміття зі Львова.