Головна Економіка На обліку в податковій Львівщини перебуває понад 237 тисяч суб’єктів господарювання

На обліку в податковій Львівщини перебуває понад 237 тисяч суб’єктів господарювання

Платникам податків та громадянам нагадують про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг).

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що станом на 01.10.2023 на обліку в податковій регіону перебувало 237,3 тисячі платників податків. Це на 12,9 тисячі платників податків більше, ніж за аналогічний період  2022 року та на 10,8 тисячі платників податків більше, ніж на 1 січня 2023 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання 91,9 тисячі – юридичні особи та близько 144,1 тисячі – фізичні особи-підприємці.

З початку року стали на облік в податкову регіону 19,9 тисяч суб’єктів господарювання, у т.ч. 2,3 тисячі – юридичних осіб та 17,6 тисячі – фізичних осіб-підприємців.

Крім цього, на обліку в податковій Львівщини перебуває 70 постійних представництв нерезидентів та 120 інших відокремлених підрозділів нерезидентів.

Податківці нагадують платникам податків та громадянам про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг).

Адже державна реєстрація суб’єктів господарювання – обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності її ведення. А її відсутність призводить до притягнення відповідних посадових осіб до адміністративної (ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та, в певних випадках, до кримінальної (ст. 201 Кримінального кодексу України) відповідальності.

Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності здійснюється та регулюється Податковим кодексом України, Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (із змінами) та іншими законодавчими актами.