Головна Економіка На засіданні регіональної комісії офіційно затвердили переможця Всеукраїнського громадського бюджету Львівщини

На засіданні регіональної комісії офіційно затвердили переможця Всеукраїнського громадського бюджету Львівщини

Сьогодні на засіданні регіональної комісії з оцінки та попереднього відбору проєктів ДФРР під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика за результатами проведення конкурсу «Всеукраїнський громадський бюджет у Львівській області» офіційно затверджено переможця.

Ним став проєкт №4 «Під відкритим небом». Завдяки цьому проєкту у Бориславському міському парку культури і відпочинку будуть мотузкові траси для дітей та дорослих і кінотеатр просто неба.

Нагадаємо, подача проєктів тривала упродовж 30 календарних днів – 15 липня – 14 серпня 2020 року.

Ініціаторами проєктів могли бути мешканці Львівщини, яким виповнилося 18 років, а також органи місцевого самоврядування, державної влади, наукові установи та громадські організації, які працюють на Львівщині.

Відповідно до попередніх рішень регіональної комісії ДФРР для проведення конкурсу ВГБ на Львівщині виділено 2,35 млн грн (1% від квоти регіону).

Проєкти мали відповідати одній з двох стратегічних цілей (Стратегія розвитку Львівщини до 2020 року):

– Конкурентоспроможна економіка – всього подано 5 проєктів;

– Туристична привабливість – всього подано 12 проєктів.

Серед поданих проєктів найбільше було загальнообласних – 5, ще 4 проєкти стосувалося міст обласного значення – по одному від Борислава, Трускавця, Моршина та Нового Роздолу. Серед районів по одному – Бродівський, Жидачівський, Жовківський, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Сколівський та Яворівський.

Голосування відбувалося упродовж 10 календарних днів – 26 серпня – 04 вересня. Участь в ньому взяло понад 10 тис осіб. При цьому 77% проголосувало за допомогою електронних сервісів (BankID, MobileID, ЄЦП). Процес голосування забезпечувало також 33 ЦНАПи, в т.ч. 5 в ОТГ.

Проголосувало майже 500 мешканців у віці 16-18 років, а також майже 1200 мешканців у віці понад 60 років.

В процесі голосування, за зверненням ініціаторів було знято з голосування два проєкти:

– №17 – «Туризм без (за)кордонів: створення інфраструктури туристичного кластера «Львівське Опілля»;

– №18 – Закупівля обладнання для створення digital-простору з ефектом іммерсивного занурення в «Соколі».

Найбільше голосів отримав проєкт №4 «Під відкритим небом» – проєкт з облаштування мотузкового парку та кінотеатру під відкритим небом» – 3 112 (31,46%)

– №11 «Музей Яворівської традиційної іграшки» – 1558 (15,75%)

– №6 Мандрівний учбовий розвитковий хаб «МУРАХА» – 1322 (13,37%).

Відповідно до п.4-1 Постанови КМУ №196 від 18.03.2015 переможцями ВГБ вважаються проєкти, які за результатами електронного голосування набрали не менше 30 % загальної кількості голосуючих осіб.