Головна Економіка На Золочівщині відкрився кооперативний молокопереробний завод

На Золочівщині відкрився кооперативний молокопереробний завод

Вчора, 18 липня, у селі Утішків урочисто відкрили кооперативний молокопереробний завод – ТзОВ «НАБІЛ».  Участь у заході взяли представники влади, дипломатичного корпусу, депутати Львівської обласної ради Юрій Раделицький та Степан Пилип, аграрії.

Підготовка документації та будівництво заводу тривало орієнтовно 2,5 роки. Завод споруджено на площі 3 га з потужністю 25 тон молока за зміну.

Відкрити завод вдалося завдяки інвестиційному проєкту «Будівництво кооперативного заводу з переробки молока», який реалізовано за підтримки канадської кооперативної організації SOCODEVI.

У ТзОВ «НАБІЛ» вже створено 25 нових робочих місць, у майбутньому планується до 40.

Загальна сума інвестицій у завод на сьогодні становить 95 млн грн, з них: фінансова підтримка від SOCODEVI – 90 млн грн, фінансова підтримка від українських кооперативів –  5 млн грн.

До реалізації молока на переробку буде долучено  4 кооперативи, членами яких є понад 100 молочних господарств Львівщини.

Довідково:
У Львівській області реалізовано два аграрні проекти міжнародної технічної допомоги, які здійснює канадська кооперативна організація SOCODEVI: «Підвищення конкурентоздатності молочного сектору економіки  України» (2008-2013) та «Розвиток молочного бізнесу в Україні» (2014 – 2023).

В межах цих проектів створено 48 сімейних молочних ферм, покращено понад 50 громадських та фермерських пасовищ, розвинуто комерційне виробництво до 1500 тон сіна і сінажу щорічно, розвинуто ефективне виробництво молока у понад 50 середніх та великих молочних фермах, створено та розвинуто діяльність 9 молочарських кооперативів та кооперативне об’єднання «Рівноправність», підтримано розвиток Львівської аграрної дорадчої служби, та створено сучасну лабораторію молока  (щоденний аналіз до 1500 зразків молока), понад 7000 мешканців сіл Львівщини отримали пряму або опосередковану допомогу, підтримано будівництво і забезпечено обладнанням кооперативний молокозавод ТзОВ «НАБІЛ».