Головна Економіка Про підприємництво – про сусідів

Про підприємництво – про сусідів

27 січня на базі НВК "Соколівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Кальби" відбувся тренінг в рамках проекту "Ініціативна молодь – інноваційні методи навчання підприємництву в системі освіти", який реалізовується Фундацією розвитку місцевої демократії, Малопольським інститутом місцевого самоврядування Кракова та Львівською обласною громадською організацією "Західноукраїнський навчальний центр".

Навчання проходило в два етапи. На першому перед соколівськими та учнями 10-11 класів НВК "Буська ЗОШ І ступеня – гімназія ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка" виступив директор Соколівської школи, тренер Михайло Ксьондзик, на другому – вчитель гімназії Ірина Гораєцька.

Він докладно розкрив тему "Підприємництво, задоволення власних та чужих потреб" з метою розбудити уяву учнів – потенційних кандидатів у підприємництво, націлити на формування вміння логічно і нестандартно, креативно мислити, самостійно приймати рішення, як одержати практичні навички для ведення бізнесу.

Цьому сприяла і вправа "Криголам" – знайомство, виступи підприємця Василя Левка та директора фермерського господарства Василя Зробка, тренера про особливості підприємницької діяльності, розкриття змісту SWOT, аналізу доходів і витрат, а також практична симуляційна гра "Економічні проблеми фермера". На завершення тренер провів вправу "Звіт, де кожен учень висловив свою думку та враження від уроку.

Нікого не залишила байдужим і друга тема "Податки", в основі якої-професійна орієнтація учнів. Представили малюнки школярів, учасників Всеукраїнського конкурсу "Податки очима дітей" і провели інтерактивну вправу "Постав на місце". У форматі презентації розкрили зміст тем про податки, бюджет, провели гру "Мудрий державний скарбник", вікторину на податкову тематику. На завершення тренінгу відбулися комп'ютерна гра "Практикант" і підсумкова вправа "Дріт".