Головна Економіка ПДФО від бізнесу та бюджетної сфери Львівщини у розрізі громад: аналіз за...

ПДФО від бізнесу та бюджетної сфери Львівщини у розрізі громад: аналіз за 2023 рік

У 69 із 73 громад області динаміка сплати податку в 2023 році порівняно з 2022 роком була позитивна.

«Нещодавно ми публікували підсумки 2023 року щодо сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери та сфери підприємництва і відзначали позитивні тенденції стосовно останньої. Сьогодні – аналогічний порівняльний аналіз за громадами Львівщини», – зазначають в департаменті фінансів.

У Сколівській, Боринській та Журавненській ТГ бізнес наростив сплату податку більш як у півтора рази. Лише у Перемишлянській, Добросинсько-Магерівській, Червоноградській і Жовтанецькій громадах надходження ПДФО від сфери підприємництва зменшились.

У 42 громадах більше надійшло ПДФО від бізнесу, а в 31 – від бюджетників. Маємо 7 територій, де частка бюджетної сфери не перевищує 25% – Сокільницька, Славська, Мурованська, Розвадівська, Радехівська, Гніздичівська і Новояворівська.

Проте, є 7 громад, де вона перевищує 80%: Яворівська, Солонківська, Новокалинівська, Великомостівська, Новояворівська, Хирівська, Бісковицька.

У Сокільницькій громаді 5 найбільших платників податку – представники бізнесу. У Заболотцівській, Щирецькій, Славській, Мурованській, Радехівській, Белзькій, Новояричівській, Стрийській таких 4 з 5.

Водночас у Бісковицькій, Мостиській, Солонківській, Дрогобицькій, Рава-Руській, Стрілківській, Хирівській ТГ п’ятірка передовиків – бюджетники.

При цьому, в Солонці 5 найбільших платників – військові частини, у Дрогобичі таких 4, у Бісковичах і Мостиськах – 3.

«Зважаючи, що цьогоріч ПДФО з військових до місцевих бюджетів вже не надходитиме, а ПДФО – це дві третини доходів на місцях, громадам слід без зволікань приступати до пошуку компенсації втрачених доходів. І, звичайно ж, найнадійнішим джерелом такої компенсації буде пожвавлення і розширення підприємницької діяльності на відповідних територіях, заохочення і залучення інвестицій у розвиток», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.