Головна Економіка Підприємства-забруднювачі Львівщини сплатили до бюджету країни 104 мільйони гривень екологічного податку

Підприємства-забруднювачі Львівщини сплатили до бюджету країни 104 мільйони гривень екологічного податку

Понад 30 млн цього податку зарахували до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

За період з січня по жовтень 2022 року підприємства-забруднювачі Львівщини сплатили до зведеного бюджету 104 мільйони гривень екологічного податку, з яких 31,9 мільйони гривень зарахували до спеціального фонду обласного бюджету – обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик зазначає, що попри воєнний стан в країні, впродовж цього року до обласного бюджету надійшло на 5 млн гривень більше від сплати екологічного податку ніж за аналогічний період минулого року.

«Зважаючи на реалії сьогодення цього року кошти екологічного фонду не використовуються, а накопичуються в фонді. Маємо надію, що у наступному році ситуація зміниться і кошти скерують за цільовим призначенням на виконання природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів області, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, запобіганням, зменшенням та усуненням забруднення навколишнього природного середовища», – зазначила Оксана Війтик.

Наголосимо, надходження коштів від сплати податків до бюджетів усіх рівнів – один з рушіїв відновлення та функціонування країни, яка перебуває у військовому стані.

До таких надходжень відноситься і екологічний податок, який є компенсацією підприємствами за забруднення, яке вони здійснюють своєю діяльністю. Це стимулює скорочення обсягів викидів забруднюючих речовин і формує у забруднювачів більш свідоме ставлення до природних ресурсів.