13 червня, у сесійній залі Львівської обласної ради представникам 26 підприємств, які працюють на Львівщині, вручили грантові сертифікати еквівалентом до 10 тис доларів США.
У конкурсі взяли участь мікро-, малі та середні підприємства, які працюють у Львівській області. “Хочу побажати переможцям, щоби ви були успішними і ми могли вами пишатися. Щоби Львівська область змогла виграти ще більше грантів“, – наголосила представник головного виконавця проєкту з Громадської організації “Жіночі перспективи” Любов Максимович.
Чимало переможців здобули грант уперше. Підприємці розповіли про свої ініціативи. Частина переможців – представники релокованих підприємств. Одному з підприємств вдалося виїхати з окупованих територій. “Російська армія захопила Мелітополь і нам не вдалося вивести обладнання, – розповіла Любов Трибун з Комп’ютерної Академії “ШАГ”. – Під час окупації була створена кіберармія, яка простистояла нашому ворогу на інформаційному фронті”.
Через деякий час академія змогла вивести частину обладнання у Дрогобич. “За грантові кошти і програми ми закупили нове обладнання і створили новий комп’ютерний клас. Це дає можливість навчати дітей і дорослих якісній IT-освіті у офлайн форматі. Ми можемо бути корисними кожному. Завдяки цій можливості працювати дистанційно і офлайн ми змогли протриматись”, – каже Любов Трибун.
Переможців привітали депутати Львівської обласної ради Ірина Гримак і Юрій Раделицький.
“У теперішній час особливо непросто реалізовувати власні ініціативи і ідеї, – сказала Ірина Гримак. – Ви є тим фронтом, який дає можливість говорити про те, що Україна зможе плавно перейти від етапу завершення війни до етапу розвитку і процвітання ринкової економіки та посісти гідне місце на світовій економічній карті”.
“Я розумію, що 26 бізнесів – це багато. Це створені робочі місця, це надані послуги, це створена додана вартість. Ми завжди підтримуємо бізнес, бо це робочі місця, це податки, які йдуть на територіальні громади і залишаються тут, – сказав Юрій Раделицький. – Хочу, щоби ви зверталися також і до Львівської обласної ради, на профільну комісію. У нас діють програми підтримки бізнесу під час війни, це 50 мільйонів, це програма підтримки сільського господарства, це 24 мільйони. Це якраз для малого і середнього бізнесу”.
Зазначимо, що переможцями стали учасники Проєкту Міжнародної організації праці “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”, який профінансували Міністерство закордонних справ Данії та уряд Німеччини за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.