Головна Економіка Понад 100 проектів візьмуть участь у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад

Понад 100 проектів візьмуть участь у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад

У вівторок, 1 травня, завершився прийом електронних форм проектних заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, організований Асоціацією Єврорегіон «Карпати – Україна» за підтримки Львівської обласної ради, Закарпатської обласної ради, Івано-Франківської обласної ради та Чернівецької обласної ради.

Самоврядні органи карпатських областей, громадські та благодійні організації подали 107 проектів загальним бюджетом майже 30 млн грн, з яких 22,6 млн – заявлена сума фінансування з обласного бюджету і 7,4 млн – власний внесок.

Найактивнішими стали громади Львівської та Івано-Франківської областей (41 і 42 проекти відповідно). 5 проектів подано спільно партнерами із різних карпатських областей.


Серед пріоритетів Конкурсу найпопулярнішим став напрям «Історико-культурна спадщина», для якого надійшло більше половини проектних заявок. Не залишились поза увагою і проблеми збереження природної спадщини та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Лише 5 проектів надійшло у пріоритеті «Транскордонне співробітництво», що свідчить про певні труднощі у пошуку закордонних партнерів.

Понад 100 проектів візьмуть участь у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад
Більшість проектів (понад 74%) подано органами місцевого самоврядування (районними, міськими, сільськими, селищними радами).
Подальший алгоритм реєстрації та оцінки проектів такий:
1. Очікуємо на паперові версії проектів в офісі Асоціації Єврорегіон «Карпати – Україна» або надіслані поштою не пізніше 18:00 3 травня 2018 р. Аби не затримувати подальші процедури конкурсного відбору, завершуємо прийом паперових форм, отриманих поштою, не пізніше 14 травня.
2. Після отримання паперової версії на електронну пошту заявника буде надіслано реєстраційний номер проекту, а проект передано для адміністративної оцінки (оцінки відповідності формальним вимогам до заявки та наявності необхідних додатків).
3. Про результати адміністративної оцінки заявникам буде надіслано повідомлення на електронну пошту.
4. Проекти, що успішно пройдуть адміністративну оцінку, будуть передані на розгляд експертів для оцінки якості заявок.
5. Звіт про результати оцінки якості буде передано Конкурсній раді для прийняття та затвердження остаточного рішення щодо переможців Конкурсу. Усіх учасників конкурсу буде повідомлено щодо рішення Конкурсної ради.

Оголошення результатів конкурсного відбору відбудеться у червні 2018 року.