Головна Економіка Працівники Львівської митниці ДФС вилучили незадекларовані мобільні телефони, планшети та ноутбуки

Працівники Львівської митниці ДФС вилучили незадекларовані мобільні телефони, планшети та ноутбуки

Громадянин не вказав у митній декларації 13 телефонів Xiaomi Redmi Note 6 Pro, 17 телефонів Nokia 8110, три ноутбуки та два планшети.

Учора, 26.11.2018, громадянин України 1989 року народження, мешканець Дніпропетровщини, повертався з Республіки Польщі в Україну через митний пост «Грушів» як водій автомобіля «OPEL VIVARO». Для перетину кордону обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим заявив про відсутність у нього будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню або належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Під час митного оформлення у працівників митниці виникла підозра щодо наявності в автомобілі предметів та товарів, на які встановлено заборони або обмеження. Автомобіль було скеровано в місце поглибленого огляду транспортних засобів. Там у багажному відділенні виявлено товар в обсягах, що відповідно до ст.374 МК України перевищує неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, а саме нові мобільні телефони, планшети та ноутбуки. Під час митного контролю громадянин усно задекларував два мобільні телефони, що були у використанні, та два нові планшети як особисті речі, а тридцять мобільних телефонів, два планшети та три ноутбуки – придбані як подарунки його близьким та родичам.

Варто зазначити, що пункт пропуску «Грушів – Будомєж» – один із трьох, які не були вчора заблоковані. Тому кількість транспортних засобів, а отже, навантаження на працівників митниці там значно зросли, однак це не вплинуло на якість роботи митників.

Мобільні телефони, що були у використанні, та два планшети повернуто громадянину як особисті речі. Решту працівники митниці вилучили, оскільки громадянин порушив встановлений відповідно до Митного кодексу України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю. Такі його дії мають ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 Митного кодексу України.

Вартість вилучених товарів буде встановлено додатково. Справу скерують до суду.