Головна Економіка Проекти місцевого розвитку: посадовці облради проінспектували Пустомитівський район

Проекти місцевого розвитку: посадовці облради проінспектували Пустомитівський район

Депутати та працівники апарату Львівської обласної ради продовжують робочі поїздки в населені пункти області на об’єкти, що реалізовуються у 2018 році за рахунок коштів ДФРР, у межах Програми обласного Конкурсу проектів місцевого розвитку, бюджету розвитку обласного бюджету та інших цільових обласних програм.

Так, сьогодні, 7 серпня, посадовці облради на чолі з головою комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олегом Домчаком відвідала Пустомитівський район.

Як нагадав начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків Іван Собко, цьогоріч в Пустомитівському районі з різних джерел фінансуються понад 200 інфраструктурних проектів. «Із цієї кількості – 100 – це проекти місцевого розвитку, включаючи район і ОТГ. Тому, як розумієте тут є що інспектувати», – сказав він.

У першу чергу голову бюджетної комісії та профільний відділ цікавили освітянські об’єкти, які мають бути завершені до 1 вересня, а також проекти, які виконуються за відповідних сприятливих погодних умов.

Відтак загалом з 12 об’єктів, які фінансуються цього року з держбюджету (ДФРР), розпочаті – 10, 2 – на стадії укладання угод.

Як зауважили члени робочої групи, в районі активно виконуються роботи за кошти обласного бюджету, зокрема бюджету розвитку, а також в рамках цільових програм, обласного екологічного фонду: ремонти доріг, зовнішнє освітлення, охорона культурної спадщини, виготовлення містобудівної документації, встановлення спортивних майданчиків та інші.

«Щодо проектів місцевого розвитку. Відзначаємо позитив, що там, де є замовниками сільські, селищні, міські та ОТГ ради, ситуація є позитивною. Роботи скрізь ведуться, завершені електронні закупівлі (якщо такі були), підписані угоди. А там, де є замовниками відділи райдержадміністрації, є серйозні недопрацювання», – прокоментував Іван Собко.

У свою чергу, під час робочої наради за участі місцевої районної влад та депутатів облради Олег Домчак наголосив на існуючі проблеми в реалізації проектів місцевого розвитку в галузях освіти і культури. «Тут добрий десяток проектів нерозпочато, ще два десятки – на «ProZorro» чи на експертизі. Тому ми розуміємо, що ці проекти, на жаль, до 1 вересня здані не будуть. На мою думку, маємо таку ситуацію через те, що замовники працюють за дорученням голови облдержадміністрації в частині порогових закупівель: на товари і послуги – 50 тис грн, роботи, реконструкцію, капітальне будівництво – 100 тис грн», – сказав він.

Як додає голова бюджетної комісії, звичайно, якщо говорити про економію коштів і боротьбу з корупцією, то це ефективно. «Проте, аналізуючи звіти по програмах за І півріччя, які надійшли в обласну раду, ця економія незначна. А от, якщо взяти до уваги прагматизм і те, що проекти місцевого розвитку мають свою специфіку і методологію щодо залучення коштів, то такі низькі «пороги», мабуть, невиправдані. У результаті – в тих громад, де ми побували, бачимо проблеми із вчасною здачею об’єктів освіти і культури. Думаю, треба переглядати існуючі підходи до електронних закупівель, бо важко буде пояснити батькам дітей, чому, наприклад, у школі 1 вересня будуть вестись якісь роботи…», – акцентував Олег Домчак.

Однак, як констатували гості району, вселяє оптимізм те, що Пустомитівська районна рада затвердила свою програму підтримки місцевих ініціатив (2 млн грн) і за результатами конкурсу дофінансувала всі цікаві й розвиткові проекти району.

Крім того, комісія оглянула дитячий садочок №3 в Пустомитах і була приємно вражена якісними і масштабними роботами, які вдалося зробити минулого року. «Тут переобладнано кухню, зроблено ремонт на поверхах, у спортивному та актовому залах. А також – облаштовано сучасний басейн. Це яскравий позитивний приклад реалізації проектів місцевого розвитку», – розповіла заступник начальника профільного відділу Олена Гвоздик.

Проекти місцевого розвитку: посадовці облради проінспектували Пустомитівський район

Нагадаємо, що поїздки в районі області є плановими і вони надалі триватимуть. Завтра, 8 серпня, інспектуватимуть Жидачівський район.