Головна Економіка Торік завдяки приватизації держмайна на Львівщині залучено 126 мільйонів гривень до державного...

Торік завдяки приватизації держмайна на Львівщині залучено 126 мільйонів гривень до державного бюджету

Сьогодні держава взяла стратегічний курс на прозору приватизацію та оренду держмайна задля залучення інвестицій в економіку України. У минулому році лише завдяки приватизації об’єктів Львівщини до державного бюджету було залучено 126 млн грн надходжень .

Приблизно тисячу об’єктів, які розташовані на території нашої області і їх власником є держава, сьогодні здаються в оренду. Проте приміщень, які не використовуються, значно більше. Відтак, важливим завданням є їх раціональне використання, чи це продаж чи здача в оренду.

Про це сьогодні, 26 лютого, розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА. Координує цей процес Фонд державного майна України та його регіональні відділення в областях.

«Сьогодні Фонд державного майна є структурою, яка, як зазначив Президент України, працює чітко та відкрито. Основні активи виносяться на аукціон, відтак кожен може отримати інформацію про той чи інший об’єкт та учасників торгів. Тобто, якщо є державне майно, то має бути реальна ціна, реальна приватизація чи реальна оренда. Державне майно має бути використане ефективно, бо задіяні виробничі приміщення – це робочі місця і податки в місцеві бюджети»,- розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Та додав, що зараз в області триває робота над формуванням чіткого відкритого переліку об’єктів, які можна приватизувати чи орендувати. «Потенційні орендарі та покупці мають мати широкий і рівний доступ до цієї інформації, бути в конкурентному середовищі», – зазначив очільник області.

У минулому році завдяки приватизації об’єктів Львівщини до державного бюджету було залучено 126 млн грн надходжень. Це 22 об’єкти, які отримали нових власників, які будуть їх модернізувати та створювати нові робочі місця. Це удвічі більше, аніж зароблено у 2019 році та у 5 разів більше, ніж у 2018-му.

Як розповів заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко, Львівщина – потужний регіон з точки зору проведення реформи приватизації.

«Маємо високий потенціал із 46 об‘єктів в переліку, який в 2021 році дозволить залучити не менше 610 млн грн надходжень до бюджету, модернізувати активи, які давно цього потребують, та створити можливості для бізнесу і нові робочі місця, – наголосив заступник Голови Фонду держмайна Костянтин Кошеленко. – Наша мета – залучення інвестицій в місцеву економіку через приватизацію та оренду. Приватизація дозволить замість витрат на утримання непрофільних активів отримати кошти на корисні для регіону речі від зростання надходжень до місцевого бюджету та створити нові робочі місця».

Відповідно до процедури, спершу Кабмін приймає рішення про включення об’єктів до переліку приватизації. Опісля Фонд держмайна готує об’єкт для приватизації. Це юридична та технічна документація, фотографії, які максимально «розкривають» об’єкт. Усю інформацію публікують на сайті https://privatization.gov.ua// і потенційний інвестор має місяць до оголошення конкурсу, щоб ознайомитись з нею, відвідати підприємство тощо. Після проведення на майданчику Prozorro продажі аукціону, переможець укладає договір, сплачує гроші до бюджету у починає управляти підприємством. Додамо, що Фонд держмайна розробив новий комплексний законопроєкт про приватизацію. Згідно з ним пропонується 10 % коштів від приватизації малих об’єктів передавати місцевим громадам для розвитку регіону.

Торік завдяки приватизації держмайна на Львівщині залучено 126 млн грн до державного бюджету

Торік завдяки приватизації держмайна на Львівщині залучено 126 млн грн до державного бюджету

Торік завдяки приватизації держмайна на Львівщині залучено 126 млн грн до державного бюджету