Головна Економіка У Львівській області бізнес випереджає бюджетну сферу за сплатою ПДФО

У Львівській області бізнес випереджає бюджетну сферу за сплатою ПДФО

В департаменті фінансів Львівської ОВА повідомили, що порівняно з січнем минулого року приріст сплати податку бюджетної сфери становить 12 відсотків, тоді як у сфері підприємництва – 33 відсотки.

Як зазначають в департаменті фінансів Львівської ОВА, частка бюджетної сфери у загальнообласному обсязі сплаченого податку на доходи фізичних осіб у січні – 23 відсотки. Для порівняння: за підсумками 2023 року вона становила 48 відсотків.

«Безумовно, таке скорочення пояснюється тим, що до місцевих бюджетів уже не надходить податок з військових. Відповідно, з 52 до 77 відсотків зросла в надходженнях ПДФО частка сфери підприємництва. Добре це чи погано? Зважаючи, що рушієм прогресу і розвитку є саме бізнес, надіємось, що це позитивний момент.

Тим більше, що є ще один вагомий аргумент для такого висновку. Порівняно з січнем минулого року бюджетна сфера забезпечила приріст сплати податку на 12 відсотків (у співставних умовах), тоді як сфера підприємництва – на 33 відсотки! Різниця відчутна.

Звичайно, перший місяць бюджетного року ще не є показовим, і робити остаточні висновки передчасно, та все ж його підсумки обнадійливі. Очікуємо результатів на 1 березня», – зазначають в департаменті фінансів Львівської ОВА.