Головна Економіка У Львові стартував Західноукраїнський експортний форум

У Львові стартував Західноукраїнський експортний форум

У заході взяли участь шість сотень учасників, зокрема експортери з 8 регіонів західної України.

Сьогодні, 8 червня, у Львові розпочався Західноукраїнський експортний форум. Це перша масштабна подія для експортного середовища, яка стане майданчиком для презентації продукції та обговорення тенденцій українського експорту в країни ЄС. До форуму доєднались шість сотень учасників, зокрема експортери Львівщини та 7 інших областей на заході України, представники бізнес-спільноти, влади, уряду, а також провідні експерти в напрямі підтримки експортерів України.

«Цей форум – чудова можливість предметно обговорити всі важливі питання, які стосуються експорту. Для України розвиток цієї сфери є критично важливим, адже це можливість продемонструвати свої виробничі навички на зовнішньому ринку і ще раз довести – українці вміють виробляти якісні, конкурентні та інноваційні товари. Зараз Україна активно експортує велику кількість сільськогосподарських продуктів, меблів, займаємося машинобудуванням тощо. Дякую кожному, хто працює, платить податки і створює нові робочі місця в Україні. Перемога буде за нами. Але для цього потрібно важко боротися, важко працювати і вірити», – зазначив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

В межах заходу для присутніх проведуть низку панельних дискусій з провідними українськими та закордонними фахівцями про нові угоди на вільну торгівлю, промисловий розвиток, логістичні питання та інші актуальні теми. Окрім цього, 40 представників бізнесу презентуватимуть свою продукцію в ЕКСПО-зоні, а експерти поділяться інструментами підтримки експортерів на державному, регіональному рівнях та від донорських організацій.

Мета форуму – залучення малого та великого бізнесу  в експортні відносини з партнерами на закордонних ринках, підтримка зовнішньоекономічних ініціатив, міжрегіональної кооперації та створення майданчика для презентації інноваційних рішень. Серед організаторів події – сектор з питань підтримки експорту департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації, програма розвитку ПРООН в Україні/UNDP, міжнародна організація з міграції в Україні/IOM Ukraine, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmb.