Головна Економіка У новий рік з новими тарифами за комунальні послуги?

У новий рік з новими тарифами за комунальні послуги?

    Головний бухгалтер будинкоуправління  Надія Андрющишин каже: “Сьогоднішні розцінки за послуги  збиткові для  комунальної служби, тому гостро стоїть питання про їх  терміновий перегляд. Для цього були розраховані тарифи щодо кожного будинку окремо: залежно від характеристик житлового будинку, загальної площі як квартири, так і прибудинкової території та фактичного споживання електроенергії загального користування. Упродовж місяця комісія у складі представників міської ради, голови житлово-комунальної комісії депутатського корпусу міськради, керуючої та майстра управління будинками, головного інженера  та головного бухгалтера проводила громадські  слухання. Під час них фахівці детально поінформували мешканців щодо перелічених послуг, структури тарифів та обгрунтували їх підвищення з урахуванням економічних та технічних факторів утримання   житлового фонду. Також роз’яснювали можливість зменшення (за рішенням мешканців квартир) переліку послуг, зокрема, які саме види можна повністю або частково виключити з тарифів. Ми чітко давали зрозуміти: якщо людям щось не підходить, вони можуть відмовитись від певних послуг комунальників. Але в такому випадку управління будинками вимагатиме від мешканців заяву (з їхніми підписами), в якій зазначатиметься, у який спосіб буде забезпечено надання цих послуг.
    На роздуми дали 20 календарних днів з дня проведення громадських слухань. Кожен мешканець матиме можливість ще раз ознайомитись з переліком послуг та їх вартістю, внести свої пропозиції, які будуть враховані, узагальнені і винесені на розгляд виконкому міської ради. Лише після цього можливі відповідні зміни у тарифах”.
    З іншого боку, розмовляючи з кількома жителями міста (після громадських слухань) зрозуміла, що люди не хочуть відмовлятись від послуг будинкоуправління. Навіть більшість готова погодитись на нові тарифи за однієї умови, яку озвучать й на виконкомі: якщо управління будинками зобов’яжеться через ЗМІ звітувати про свою роботу – що зроблено, а що ні, тобто надати гласності діяльність цієї організації. Якщо такий контроль виявить, що надавач послуг не виконує свої зобов’язання, то велика ймовірність, що люди відмовляться від послуг комунальників.
    Якщо відверто, то зараз мешканці не можуть нічого зробити. Вибір у них не вельми великий – або платять згідно нових тарифів, або ж усе роблять самі. Можливо, проблему з надання якісних комунальних послуг може вирішити створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Але на це наші люди йдуть неохоче: мало хто хоче брати відповідальність.
    Інна ПАЛАМАР