Головна Економіка У строках сплати єдиного внеску – зміни

У строках сплати єдиного внеску – зміни

1956

 Управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області доводить до відома, що з 13 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України від 18.09.2012 №5292-VI "Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", яким змінено строки сплати єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб, зокрема:

 
– Для підприємців, які працюють за загальною системою оподаткування, змінено граничний термін сплати єдиного внеску за підсумками року. Раніше підприємці проводили остаточний розрахунок за нарахованими внесками в ті ж терміни, що і подавали річну звітність, тобто, до 1 квітня. Тепер при підготовці звіту за 2012 рік підприємець сплачуватиме єдиний внесок до 10 лютого 2013 року. При цьому протягом року, як і раніше, підприємцю необхідно сплачувати авансові платежі у розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми доходу, за якою розраховуються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. Термін сплати авансових платежів не змінився.
 
– Для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, змінився порядок сплати єдиного внеску протягом всього календарного року. Раніше підприємці сплачували єдиний внесок щомісячно, але остаточний розрахунок проводився не пізніше 20 січня наступного року. Тепер для зменшення фінансового навантаження на підприємців граничний термін сплати розділений поквартально. Тобто, нарахований єдиний внесок за календарний квартал підприємець сплачуватиме до 20 числа місяця, наступного за кварталом, за який він сплачується. Отже за ІІІ квартал 2012 року підприємці повинні були розрахуватись до 20 жовтня 2012 року. Акцентуємо увагу, що ФО-підприємці – платники єдиного податку 3 групи платників (які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб та обсяг доходу не перевищує 3 млн.грн) сплачують єдиний внесок за себе незалежно від суми отриманого доходу. 
 
– Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (нотаріуси, адвокати), нараховують єдиний  соціальний внесок за рік та сплачують до 1 травня наступного року.
 
Строки сплати та подання звітності підприємцями-роботодавцями за найманих працівників незалежно від обраної системи оподаткування не змінились.
 
Для приватних підприємців на загальній та спрощеній системі оподаткування, а також для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, звітний період залишається річним.
 
Несплачені своєчасно суми єдиного внеску стягуються із застосуванням штрафних санкцій та пені.
 
Надія ГРЕСЬ, начальник відділу обліку надходження платежів