Головна Економіка У Буському районі розпочався облік мисливських та червонокнижних тварин

У Буському районі розпочався облік мисливських та червонокнижних тварин

     В мисливських угіддях Буського району відповідно до наказу ЛОУЛМГ №3 від 04.01.2018 «Про проведення обліку мисливських та червонокнижних мисливських видів звірів і птахів у 2018 році та проектів лімітів використання мисливських тварин у сезоні полювання 2018/19 років» розпочався зимовий облік мисливських тварин. Він є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств району, а саме Буська РО УТМР, Буський ТМіР «Лісівник», ПП «Верхоли», ДП «Буський лісгосп». Про це повідомив районний мисливствознавець Володимир Хомич.

За його словами, облік проводиться щорічно після завершення сезону полювання, він проводиться з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельності в різних угіддях тощо.

Проводять підрахунок шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів.

На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.

Облік здійснюється з дотриманням вимог чинного законодавства України за участю районного мисливствознавця, депутатів Буської районної ради, громадських організацій, активістів.

Варто зазначити, що сніжна погода, яка нині утримується в районі, сприяє проведенню таксації.

Результати зимового обліку будуть відомі вже після 15 лютого цього року.

Після закінчення обліку мисливствознавці узагальнять отриману інформацію і підготують проекти лімітів використання мисливських тварин у сезон полювання 2018/2019 рр.