Головна Економіка Уперше в Львівській області планують ухвалити програму інформатизації «Цифрова Львівщина»

Уперше в Львівській області планують ухвалити програму інформатизації «Цифрова Львівщина»

На Львівщині уперше планують ухвалити Регіональну програму інформатизації «Цифрова Львівщина» на 2022 – 2024 роки. Проєкт цього документа сьогодні, 16 грудня, підтримала з доопрацюванням комісія з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій.

«Ухваленням нової програми «Цифрова Львівщина» Львівська обласна рада стане прикладом для всієї України у напрямку інформатизації регіону. Цей крок буде також поштовхом до розроблення і затвердження у територіальних громадах місцевих програм інформатизації. Переконаний, що це правильна ініціатива», – наголосив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

За словами заступника голови Львівської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександра Кулепіна, проєкт Програми розроблений як складова Національної програми інформатизації України та визначає комплекс пріоритетних завдань щодо інформаційного, організаційно-технічного, нормативно-правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування регіону та щодо соціально-економічного розвитку шляхом впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у всі галузі життєдіяльності Львівщини.

На 2022 рік у межах проєкту Програми передбачається:

– співфінансування (державний, обласний, місцевий бюджети) проєктів громад із відкриття 15-16 нових ЦНАПів;

– запровадження електронного документообігу в комунальних закладах Львівської обласної ради і в громадах області;

– проведення семінарів для територіальних громад щодо проблем інформатизації та становлення інформаційного суспільства;

– співфінансування донорських проєктів у галузі інформатизації;

– інформатизація Державного архіву Львівської області.

Голова комісії Юрій Раделицький зауважив, що, без сумніву, програма «Цифрова Львівщина» є на часі.

«Переконаний, ця програма в 2022 році працюватиме. Відтак територіальні громади отримають сигнал, що необхідно рухатися у напрямку інформатизації своєї діяльності, а також матимуть шанс відкрити на своїй території нові ЦНАПи.

Наша комісія проєкт Програми підтримала з подальшим його доопрацюванням і виносить на розгляд обласної ради», – підсумував Юрій Раделицький.