Головна Економіка За останні 4 роки надходження до місцевих бюджетів Львівщини зросли в два...

За останні 4 роки надходження до місцевих бюджетів Львівщини зросли в два рази, – начальник ДФС Львівської області

Сьогодні в приміщенні Палацу культури залізничників «Рокс» відбулася колегія Львівської ОДА, в якій взяв участь начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро – про це повідомили Буському медіа порталу.

Очільник ГУ ДФС у області інформував присутніх про стан виконання місцевих бюджетів Львівської області у 2018 році.

Так, за останні 4 роки надходження до місцевих бюджетів Львівщини зросли в 2,6 раза з 5 млрд. 86 млн. грн. до 13 млрд. 129 млн. гривень.

Львівщина посіла у 2018 році 5 місце серед областей України за приростом надходжень, який склав 23,7 відс. (+2,6 млрд. грн.) до загального фонду місцевих бюджетів, порівнюючи з 2017 роком, по Україні цей показник склав – 21,9 відсотка.

Затверджені місцевими радами бюджети Львівської області за 2018 рік виконані на 102,4 відс. (+307,7 млн. грн.). Слід зазначити, що затверджені показники протягом минулого року були уточнені в сторону збільшення на 1 млрд. 44 млн. гривень.

Щодо обласного бюджету, то надходження у 2018 році порівнюючи з 2017 роком зросли на 471 млн. грн. або 28,4 відсотка.

Ігор Кондро привернув увагу до найбільш актуального питання в діяльності органів доходів і зборів – легалізації заробітної плати та її детінізації: «Так, у минулому році Головним управлінням проведена робота з суб’єктами господарювання – заслухано 5409 керівників підприємств, які протягом 2018 року виплачували заробітну плату менше встановленого законодавством розміру – 3 723 грн. Результат від таких заходів – додаткові надходження в сумі 14,7 млн. гривень.

Щодо величини зарплат, то 62 % суб’єктів господарювання виплачують зарплату в розмірі від 3723 до 4173 гривень і лише 25 відсотків від 4173 до 8194 гривень.

Слід наголосити, що у більшості суб’єктів господарювання, а це 91 відсоток від загальної кількості підприємств – 33323 підприємства виплачують зарплату нижчу від середньої по області – 8134 гривні».

Також було акцентовано увагу на динаміці сплати акцизного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, необхідності проведення спільної роботи фахівців відокремлених управлінь з органами місцевого самоврядування щодо сплати податкових боргів платниками до 1000 тисячі гривень.

Щодо напрямків роботи на 2019 рік, то і надалі планується проводити роботу з підприємствами ,,мінімізаторами” заробітної плати, щодо детінізації найманої праці відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 649-р, контроль за виплатою заробітної плати переможцями в системі PROZORRO, відповідно до затвердженого кошторису; співбесіди з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату вищу ніж мінімальна, однак нижчу ніж середня по певній галузі.

Аналогічні плани розроблені щодо адміністрування плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та щодо акцизного податку, а також скорочення податкових боргів.